Jaką przeglądarkę wybrać do 10- letniego sprzętu (screen)?

(Opanujshock) #1

Witajcie :wink:

Specyfikacja:

ea41e49c01b89f43med.jpg

Mam dylemat z wyborem przeglądarki. Krótko i na temat:

Obecnie:

Firefox 5.0 z 2 dodatkami

Często się zawiesza tak, że muszę przywracać sesję. Np. dzisiaj miałem taką sytuację, że zostawiłem system w hibernacji na 1 godz , miałem włączoną 1 stronę na YT i kiedy chciałem się po godzinie na nią przełączyć to przeglądarka się wysypała.

Kiedyś:

Opera 10.50

Hmmm. Działała dobrze ale były błędy w wyświetlaniu stronek. Niektóre funkcje w ogóle nie działały. Sypała się na stronach do uploadingu.

Google Chrome Plus (na wersji 10 Chrome'a)

Zawieszała się przy większej ilości kart. Możliwe, że miałem za dużo zakładek i przez bardzooo długi czas nie czyściłem pamięci podręcznej.

SRWare Iron

To samo lub gorzej niż z Chrome'm

Na oku:

Comodo Dragon Internet Browser

Opera 11

Czyste Google Chrome

P.S: Używam w tle programu, który co około minuty opróżnIa zbędne dane z pamięci RAM, jeśli to coś pomoże :wink:

Pomóżcie i zaproponujcie swoje typy + jakieś uzasadnienia :wink:

(system) #2

A Ty co byś chciał wybrać? :wink:

(Blady2012) #3

najlepsza będzie Google Chrome na twój komputer

(birbag) #4

jeden ze sprzętów u mnie w firmie jest bardzo zbliżony ( tylko procesor mamy słabszy - tj AMD Barton 2500 ) reszta to samo

i działąją na nim bez zarzutu wszystkie najnowsze oficjalne przeglądarki ...

na tym kompie pracujemy przy cięciu i testowaniu css+xhtml - i jest non stop katowane flash...

najgorzej wypada firefox - tj z flashem pada przy prostych banerach już...

najlepiej śmiga chrome i IE

zasuwa tutaj nawet ietester od ie 5.5 do 8.0

a więc podsumowując zdecydowanie najnowszy chrome - oficjalny a nie testowy...

(Opanujshock) #5

Czyli żadnych podróbek typu Comodo Internet Browser itp. ?

Sprawdzę każdą propozycję :wink:

(scripter1) #6

opanujshock , ciężko mi opanować szok po tym co napisałeś bo na takim sprzęcie to wszystkie główne przeglądarki (Chrome, Opera, Firefox) powinny ci dobrze działać a jeśli tak nie jest to przyczyny upatrywałbym raczej w konfiguracji systemu niż w przeglądarce.

Jak na ironię takie opróżnianie niby zbędnych danych może powodować obniżenie wydajności gdy będą usuwane dane nie do końca zbędne albo często używane przez przeglądarkę (zwłaszcza gdy czyszczenie odbywa się z tak dużą częstotliwością).

A kwestię hibernowania systemu skomentuję tylko tak że to nie jest dobry pomysł i nie zawsze to dobrze działa.

(Fanboj O) #7

Komputer stary, ale nie aż tak, żeby mieć problemy z przeglądarkami. Tak sobie czytałem twoje perypetie z przeglądarkami, i zachodziłem w głowę, co jest zepsute, CPU, RAM, czy MB, że tak ci się wszystko zawiesza. Aż tu:

Pytanie dopełniające: czy jesteś systemowym dłubaczem? Optymalizujesz? Wyłączasz usługi? Tuningujesz rejestr?

Moja porada. Zainstaluj system na nowo, nie baw się w poprawianie microsoftu i windowsa w zarządzaniu pamięcią. Poinstaluj sterowniki, servicepacki, poprawki i zobaczysz, że większość z przeglądarek będzie działała poprawnie.

Nie instaluj system-boosterów, memory-uwalniaczy i innych durnot.

Jeśli nadal będą problemy, zacznij od RAM. Jeśli masz dwie kostki, spróbuj popracować dla testu na każdej w pojedynkę.

[edit]

scripter1 pisze szybciej. Odnośnie hibernacji, też się zgadzam. Doprecyzuję, że XP+hibernacja= tragedia. W Vista i 7 już można w miarę na hibernacji polegać.

(Opanujshock) #8

Ok wyłączyłem to.

Tak, czyszczę rejestr, wyłączyłem usługi.

Co do hibernacji , ok dzięki za info :wink:

Edit:

Po 1 instalacji przeglądarki, śmigają aż miło, po kilku dniach już zaczynają zawieszać, tak jak w pierwszym poście

(system) #9

Korzystaj z tej, która najbardziej Tobie pasuje.

1 GB RAM wystarczy na każdą z tych przeglądarek.

Osobiście używam Opere 11.50, ale to ma być Twoja przeglądarka i ona ma dać Tobie przyjemność z przeglądania stronek, więc niech Twoje serce i rozum dokona wyboru. :slight_smile:

(Qba Lukaszczyk) #10

Wybierz Chromium!

(Opanujshock) #11

Ok sprawdzę najpierw Chrome'a przez kilka dni, później Operę.

(system) #12

MSI Wind U100; Atom N270; 1GB RAM -> Chrome czasem się zamyśli

(Szotek5) #13

Chrome (najnowszy) + Adblock Plus :slight_smile:

(system) #14

Właśnie, popróbuj każdą z osobna i wtedy dokonasz wyboru.

Z przeglądarki korzystamy często korzystając z sieci, dlatego trzeba ja polubić po swojemu, a nie "bo ktoś używa, używam i ja". :slight_smile:

(Opanujshock) #15

Ok już jestem na Chrome :wink:

(ficca2) #16

Mam praktycznie identyczny sprzęt, dość dużo gram i używam FF 5.0 z Adblockiem i MemoryFox. Przeglądarka działa praktycznie non-stop, zero problemów.

Podpisuję się pod tym, co pisali poprzednicy: te wszystkie boostery to szajs, jak zaczniesz od czystego systemu, poinstalujesz poprawki, wyłączysz usługi i wszystko, czego nie używasz, to system będzie działał płynnie i odpalisz na nim rzeczy, które teoretycznie nie powinny pójść ;]

Co do przeglądarki, to była jeszcze jakaś specjalna, nieoficjalna wersja FF zoptymalizowana właśnie pod kątem zużycia pamięci. Niestety, nie pamiętam nazwy.

(Fanboj O) #17

Upierałbym się przy tym, żeby niczego nie wyłączał. Ogólnie nie grzebał w systemie, usługach, rejestrze i nie próbował go przyspieszać dodatkowymi programami. Czasem jedna powszechnie polecana do wyłączenia usługa Windows, może spowodować sporo kłopotów.

(scripter1) #18

Generalnie zasada jest tak: nie grzeb w systemie chyba że się znasz na tym, zdajesz sobie sprawę z tego że efekt może być odwrotny do zamierzonego i wiesz jak odkręcić zmiany.

Sam ostatnio testowałem programik do czyszczenia pamięci ram i o dziwo zauważyłem że po operacji czyszczenia program pokazywał wyższe użycie pamięci niż przed czyszczeniem... :x

Nie mówiąc już o tym że przeglądarki tuż po takiej niby optymalizacji pamięci ram i czyszczeniu cache przymulają przez moment bo muszą ponownie się załadować do ramu i przy odświeżaniu załadowanej wcześniej strony muszą ponownie pobrać wszystkie jej pliki do cache.

A w temacie przeglądarek to częstym kardynalnym błędem w argumentacji dlaczego przeglądarka X jest lepsza od przeglądarki Y jest stwierdzenie typu "używałem przeglądarki Y dłuższy czas ale zaczęła zwalniać, zainstalowałem przeglądarkę X i była dużo szybsza" - to oczywiste że przeglądarka świeżo zainstalowana na kompie na której jej nie było będzie szybciej działać niż po jakimś czasie użytkowaniu czy nawet po przeinstalowaniu.

(deFco247) #19

Pale Moon?

http://www.palemoon.org/

Niestety ta przeglądarka nie zadziała optymalnie na komputerze autora tematu, gdyż została ona zoptymalizowana pod działanie na nowszych procesorach.

Z lekkich przeglądarek mogę zasugerować wypróbowanie QtWeb : http://www.qtweb.net/

Odinstaluj to, gdyż faktycznie to przynosi skutek odwrotny do zamierzonego. Jaką korzyść może przynieść przenoszenie pamięci używanej przez programy do znacznie wolniejszego niż pamięć RAM pliku stronicowania?

(Opanujshock) #20

Na tym się akurat znam, dużo testowałem , wiem już , które usługi mogę bezpiecznie wyłączyć :wink:

Ok. A co myślisz o czyszczeniu pamięci cache, kiedy zajmuje mi ona 500- 1000mb ?

Odinstalowane :wink:

P.S: Offtop: jak zrobić na tym forum, że kiedy cytuje, wyświetlało się: "uzytkownik" napisal/a ?