Jaka przejściówka do Creative SB Inferno by działał mikrofon?

Witam, wczoraj stałem się posiadaczem słuchawek creative SB Inferno, niestety okazało się że w  moim Lenovo Y50-70 występuje zamiast gniazda mikrofonu, gniazdo SPDIF i jedynie słuchawki działają tak jak należy. Od kolegi dowiedziałem się że trzeba mieć odpowiednią przejściówkę lecz niestety nie wiem jaka to przejściówka i gdzie ją kupić?

 

Proszę o szybką pomoc.

Pierwszy raz spotykam się aby komputer miał gniazdo SPDIF, to jakiś wynalazek. Tym bardziej jeżeli to lenovo. Lenovo to zazwyczaj ma gniazdo pojedyncze Combo - taką jedna dziurkę. Jak chcesz tam podłączyć słuchawki w dwoma wtyczkami to trzeba coś takiego

http://allegro.pl/adapter-jack-3-5mm-4-pin-laptopa-lenovo-przejsc-i5126829547.html

kupisz to w każdym sklepie komputerowym a nawet i w markecie na stoisku komputerowym

No niestety jest tam SPDIF a przy okazji mam pytanie czy gdybym kupił zewnętrzną kartę dźwiękową na usb creative, to mógłbym używać zestawu słuchawkowego?

Wg google ten laptop ma 2 gniazda jack. Jesteś pewien że masz spdif ?

Specyfikacja

http://shop.lenovo.com/pl/pl/laptops/lenovo/y-series/y50/#tab-specyfikacja

Zrób zdjęcie tego gniazda

Ale SPDIF to jest standard przesyłania danych a nie tym gniazda

Gniazdo jest combo na 100%

 

 

Kolego gadasz jakieś głupoty. Obejrzałem ten typ słuchawek w sklepie. One maja wtyczkę combo a w pudełku jest zapakowana przejściówka na 2 gniazda.

To nie wiem co ty masz?

Fakt faktem SB Inferno ma kabel który rozdziela 3.5 mm jack na 2 minijack, bez przejściówki ta wtyczka jest po prostu za duża by weszła w gniazdo na laptopie.

 

XH0WtqS.jpg

 

tu macie dowód na to że mam SPDIF

 

 

Ok wypiąłem przejściówkę która rozdzielała kabel na 2 gniazda i podłączyłem 3.5 mm jack do gniazda słuchawkowego i mikrofon działa :slight_smile:

To gniazdo wolne na zdjęciu to jest do czego innego. Możesz sobie kupić taki specjalny kabel i podłączyć do do wieży albo wzmacniacza. Ale to jest wyjście optyczne - przecież masz oznaczone na rysuneczku przy tym gnieździe, że optyczne, to po co chciałeś tam wsadzać wtyczkę. Jak tam coś wsadziłeś, to po prostu go już nie masz, bo popsułeś. To wyjście trzeba aktywować w BIOSIE.

Po pierwsze nie mam Biosu tylko UEFI, wątpię bym uszkodził te gniazdo bo nie wciskałem kabla od mikrofonu na siłę, a ostatnie to nie trzeba mi już “specjalnego kabla” bo odpiąłem tą przejściówkę i za pomocą głównej wtyczki jack 3.5mm (nawiasem mówiąc jest lekko większa niż 3.5 mm minijack) i mikrofon działa.

 

Po za tym znam się na telefonach a nie na tym jaki to jest rodzaj gniazda i co do niego podłączyć.