Jaka przejściówka?

Witam zwracam się z pytaniem do was, gdyż przejściówek na rynku mnóstwo. Problem jest taki mam telewizor wyposażony w port dsub . Ten biały, bo ten niebieski to chyba VGA no chyba że coś pokickalem . Dekoder . Ma tylko port HDMI a nie mam zamiaru go narazie zmieniać. I teraz pytanie z jakiego adaptera najlepiej skorzystać by spiąć to razem ?

A nie chodzi ci przypadkiem o DVI? DVI i HDMI są złączami cyfrowymi więc wystarczy kabel hdmi to dvi.

Daj zdjęcie tego portu
Tu masz zdjęcia DVI

Albo model TV

Jest to złącze DVI tak jest napisane.

Potrzebujesz w takim razie kabla DVI-HDMI, tylko pamiętaj, że tym przewodem nie będzie przesyłany dźwięk. Audio z dekodera trzeba wyprowadzić osobnym przewodem. Jeśli dekoder nie ma innych złączy niż HDMI to będzie problem.

Niestety takie podłączenie nie daje obrazu.

Przejściówka VGA-HDMI do poprawnego działania, może wymagać dodatkowego zasilania 5V, zwykle w zestawie powinien być przewód micro USB-USB. Trzeba ten przewód podłączyć do przejściówki i do dowolnej ładowarki 5V USB zanim uruchomimy wyświetlacze. Chińskie adaptery z allegro nie zawsze działają, lepiej kupować sprawdzony sprzęt np. firmy Unitec.

Czy ta będzie ok ?

Wg instrukcji ten telewizor ma gniazdo DVI:

Pokaż fotkę tego gniazda i napisz, jaki konkretnie dekoder chcesz podłączyć.

Dekoder taki.

A jeśli chodzi i gniazda to wygląda to tak :

Ale ok mam kabel DVI HDMI podłączyłem działa ale jak wiemy nie ma dźwięku dekoder ma . Wejście na Jacka ale telewizor już nie

Czyżby to miało rozwiązać mój problem ?

Oczywiscie po uruchomieniu monitora zmieniałas źródło sygnału i na płycie ustawiłeś, że ma isć przez kartę/płytę, którą podpinasz do monitora?

Które mają w środku to samo, ale fakt z chińskimi nie ma nigdy 100% na działanie, zwykle 99%. :slight_smile:

Na to wygląda. Zobacz najpierw czy masz na słuchawkach dźwięk, przy podpięciu przejściówki hdmi->dvi.

Przejściówka ma dodatkowe zasilanie i wyjście audio, trzeba to tylko dobrze pospinać i powinno działać.

ok bo tutaj widzę, że coś jest nie tak.
Po pierwsze

To jest kabel VGA podłączony do przejściówki na hdmi a wyprowadzenie portu masz z DVI-I (Dual Link)
aczkolwiek każdy kabel Single link będzie ok bo telewizor i tak nie obsługuje większych rozdzielczości/ lepszego odświeżania.

Wiec korzystasz zapewne z kabla DVI to VGA. DVI-I ma wyjście cyfrowe i analogowe dlatego taki kabel istnieje, gdzie VGA jest tylko analogowym, a HDMI tylko cyfrowym. Więc mocno komplikujesz

U Ciebie sytuacje podłączenia to nr 18 w teorii. W teorii bo kabel DVI-HDMI będzie dawał tylko obraz bez dźwięku, a jako, że to dekoder to raczej będziesz chciał mieć dźwięk. Więc jeżeli będziesz chciał mieć dźwięk będziesz musiał go wyprowadzić dodatkowo, co pewnie będziesz miał dodatkowe problemy.

Więc po prostu musisz użyć innego kabla a nie bawić się w tysiąc przejściówek czyli najlepiej przejść ze złącza hdmi na kompozytowe czyli HDMI to AV RCA i podłączyć do złącza EXT-3. Na diagramie 7 i 17 ale do EXT -3

[edit]
Gdzie mówiąc adapter mam na myśli coś w tym stylu


zasilany zewnętrznie

Może zadzwoń do kablówki i poproś o wymianę dekodera na starszy model? Pewnie się jeszcze ucieszą, że dojadą stare złomy, zamiast wynajmować ci nowy.

@aesereht Nie widzę w opisie informacji, czy taki konwerter puści mu sygnał kodowany HDCP, a chyba taki może lecieć z dekodera kablówki? Sprawdzałeś to?


Tu jest to na aliekspresie są tego typu (jako jeden z wielu podtypów tego samego). W opisie teoretycznie jest obsługa HDCP ale z chinczykami nigdy nie wiadomo :confused:

Tutaj w sklepie https://sklepwideo.pl/konwerter-hdmi-av-p-7522.html jest napisane:

Adapter HDMI2AV umożliwia przejście z sygnału HDMI do analogowego composite video + audio (L/R). Dzięki temu możemy podłaczyć nowoczesny sprzęt z wyjściem HDMI - odtwarzacz DVD/Blu-ray, dekoder, kamerę HDMI, konsolę do gier (PS3/PS4/XBOX) do telewizora posiadającego jedynie wejścia analogowe w postaci złącz RCA (Cinch) lub Scart (eurozłącze).

Uwzględnili dekoder więc zapewne tak

Ale słuszna uwaga, że HDCP robi spory problem. Jako, że zwykle dekoder podłącza się normalnie a nie bawi sie w przejścia na dvi czy kompozytowe.

@aesereht @pocolog
Ten temat jest praktycznie rozwiązany. @marcin20000 musi kupić kabel jack-2x chinch, żeby przesłać audio. Wideo ma po DVI.

a czy wideo przejdzie po VGA przez ten adapter, nie będzie problemów z HDCP?
Gdyby leciało przez z HDMI do DVI to nie byłoby problemów bo DVI wspiera HDCP, problemem jest VGA po drodze.

Z drugiej strony jak zaczynam myśleć to czy sam telewizor w ogóle obsługuje HDCP…

Dodatkowo jako, że VGA zbytnio nie ma standardów, jeżeli kabel jest kiepskiej jakości ograniczy rozdzielczość. To tylko na marginesie bo teoretycznie VGA może obsłużyć pewnie i 2k

Nie ma żadnego VGA. telewizor ma DVI na wideo i chinche na audio. Dekoder ma HDMI i gniazdo jack na audio.