Jaka przejsciówka..?

Witam serdecznie!
Moi drodzy forumowicze, zwracam się do was z pytaniem:
Jak podłaczyć, komputer sąsiada kablem hdmi pod tv? swojego kompa mogę podłączyć podpinając kabel pod grafike…i obraz jest na tv.
Natiomiast sąsiad ma takie szerokie wejscie,pod zintegrowaną grafike,


czy jest mozliwosc, uzycia jakiejsc przejsciówki? jezeli tak to jakiej? za odpowiedzi dziękuje ( jezeli to zły działto prosze o przeniesienie )

sąsiad ma złącze VGA. To niebieskie. Jeżeli TV ma HDMI to musisz kupić przejściówkę z VGA na HDMI. Ma też złącze DVI to białe. Tutaj musi być przejściówka z DVI na HDMI. Ogólnie jednak polecam połączyć przez VGA.

Złącza DVI kolega nie widzi?

image

Albo VGA lub VGA to HDMI.
W pierwszym przypadku obraz idzie cyfrowo, w drugim konwersja z analogu do cyfry.

Oba rozwiązania mają wady i zalety.

Kabel DVI-HDMI może być tańszy niż przejściówka :slight_smile:

Swoją drogą, co to za płyta główna?

Z epoki sprzed Maryli :stuck_out_tongue_winking_eye: LPT rządzi! :smiley:

Kablem DVI do HDMI, ale może nie być dźwięku bo ta płyta ma 150 lat i pewnie nie wspiera audio po DVI (ogólnie ten standard nie przewidywał audio).

Tak masz rację dźwięku nie będzie w 99,99% ale to właśnie te 150 lat temu były karty od AMD które miały dźwięk na DVI :stuck_out_tongue: np Radeon HD 3200 i kilka innych. Nawet mi się pamięta, że paczka do dźwięku była osobno i trzeba było wiedzieć, że trzeba doinstalować po instalacji sterowników grafiki.

Są przelotki z przetwornikiem ja komuś bardzo zależy na dźwięku.

Jak nie będzie dźwięku to o ile komputer stoi w tym samym pokoju co tv (a zakładam, że tak właśnie jest) to dźwięk sobie puści z głośników podpiętych pod komputer.

Są sprzedawane gotowe kable dvi+jack → HDMI.

Hejka to ta płyta głowna…

H81M-P33

Dziekuje za odpowiedzi… cos tam wykombinujemy…

Faktycznie:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.