Jaka przyczyna psujacych sie HDD?

Mam nadzieje ze ktos mi doradzi/poradzi przy leniwej Niedzieli…do rzeczy

pare lat temu zlozylem sobie Pc,

-…

-…

-gf 7900gt gainwarda

  • zasilacz TAGAN 450/500W juz nie pamietam…

oczywiscie karte po jakims czasie podkrecilem i przekrecilem :slight_smile: pojawialy sie artefakty, czarne linie, piksele, ale nie bylo zle, wiec zostala. Zaczely sie restarty ale o dziwo! tylko na wybranych stronach www, tvn24.pl, interia itp… szczegolnie na tej pierwszej przy odtwarzaniu filmow. youtube, wrzuta dzialaly - dziwne.

Dysk 250 przy tych restartach wytrzymal do tego stycznia, zaczął ciac, tykac, Wymienilem na tzw nowy/stary ale dzialajacy 150 gb. wytrzymal zainstalowanie windowsa i 3h pracy, przy ponowym odpaleniu rowniez zaczal przycinac = opad szczeny (2 dyski w plecy)

Zasilacz markowy z zabezpieczeniami przepieciowymi, napiecia sprawdzane w biosie i Everest’Cie byly prawie ze idealne…

CO ZROBIC? zeby sie nie pograzyc dalej !?

JAKA PRZYCZYNA? karta graficzna? zasilacz? pomocy ?

GDZIE UDAC SIE? w Krakowie zeby naprawic stary dysk ale nie za 1500zl jak oglaszaj sie w internecie?:frowning:

btw. Milej Niedzieli

a sprawdzałeś S.M.A.R.T. dysku przed zainstalowaniem ??? może już był walnięty skoro nie był nowy, wstaw nowy dysk na pewno sprawny, w razie czego zawsze masz gwarancje

dziekanb , popełniłeś kilka błędów:

  1. [*:1f17yo6w]

Nie znam żadnego sensownego powodu żeby podkręcać kartę graficzną (argumenty do podkręcenia procka lub pamięci mogę jeszcze ostatecznie zrozumieć).