Jaka rozdzielczość ekranu...? Monitor iiyama

Witam serdecznie wszystkich mam małe pytanko jaka najlepiej dobrać rozdzielczość ekranu na monitorze iiyama ProLite E2407HDSV i karta graficzna zintegrowaną Plug and Play na ATI Radeon X1550 Series ??? Kombinowałem już z 1440x900 1680x1050 ;/ itp i nie moge trafic w odpowiednie parametry, jak siedze w necie przegladam str to inna,jak gram tez inna a jak filmy ogladam to juz wg sam nie wiem czego bym chciał… pomoże ktoś?? 

Nie ten dział.

Rozdzielczość zawsze ustawia się natywną rozdzielczość monitora, czyli w Twoim przypadki 1980x1080. Pytanie tylko czy Twoja karta uciągnie taką rozdzielczość, jeśli nie to albo ustawiasz dowolną rozdzielczość w proporcjach 16:9 i cieszysz się działającym ale lekko rozmazanym obrazem, albo zmieniasz kartę graficzną.

Ustawienie rozdzielczości niższej niż ma monitor spowoduje że obraz będzie lekko rozmyty ponieważ będzie on wyskalowany w górę. Efektu takiego by nie było gdybyś ustawił rozdzielczość dokładnie o połowę mniejszą niż natywna czyli np 960x540. Tylko będziesz miał tyci obszar roboczy. Jest jeszcze opcja taka żeby ustawić monitor tak by nie skalował obrazu i wyświetlał mniejszą rozdzielczość z paskami po bokach, na górze i dole. Lecz takie rozwiązanie nie będzie komfortowe no i będzie zużywało w nierównomiernym stopniu pixele monitora, co może spowodować że gdy za jakiś rok podłączysz monitor w natywnej rozdzielczości to miejsca które były czarnymi paskami mogą odstawać kolorystycznie od reszty ekranu.

Ustaw natywną dla tego modelu czyli 1920x1080p. Grafika wiekowa, więc w grach może być potrzeba zejść z rozdziałką. 

No taka była by najlepsza,komputer ma juz chyba dobre 8 lat albo wiecej;p ale uwierzcie tak jak go odebrałem to ani razu nie zawiozłem na gwarancje czy cos w tym rodzaju, całkowita bezawaryjność ;D tak sobie popstrykałem w ustawieniach i jednak 1440x900 wydaje sie najlepsza jak na ten moment i jak dla tej karty,