Jaka rozdzielczość w monitorze 27 cali?

Czy 4K w monitorze 27 cali to nie za dużo?

To zależy od jakość wykonanej matrycy technologii i wielu innych rzeczy , a czy na ekranie wielkości 6 cali można wyświetlać FHD+ i więcej jak to robią teraz smartfony . Gdzie taki znalazłeś ??

W jakim sensie za dużo? Mam w laptopie 4k 15.6" i akurat matryca to coś co sobie chwalę w nim najbardziej. Tylko trzeba pamiętać o konsekwencjach takiej rozdzielczości.

Na + wszystko ładniej wygląda, jest więcej miejsca na ekranie, filmy, gry, lepiej wyglądają.
Łatwiej pracować z programami graficznymi i CAD.

Na - stare gry, które mają problem z taką rozdzielczością, będą gorzej wyglądały, nowsze gry wymagają w wyższej rozdzielczości więcej mocy karty GFX, można uzyć innej rozdzielczości, ale będzie lekko rozmyte. Przy 4k nie jest to jakieś straszne, ale niektórym przeszkadza.

Jak nie grasz, albo masz kartę co najmniej GTX 2060, to można się jeszcze pokusić o granie w natywnej.

Jak dla mnie wadą będzie wielkość fontów gdzie są jednostki w px a nie w rem, em lub %.

Wszystko jest około 4 razy mniejsze i tekst bez powiększania wygląda jak ściąga, a nie każdy będzie wierzyć, że DPI Windows lub Mint przestawi na 200-300% (208-312 DPI).

Zarówno Windows jak i Mint bez problemu obsługują większe DPI. Ja na 15.6" korzystam z 200%.