Jaka różnica jest w Nokii między Made In Hungary a Germany

Witajcie,

Takie spostrzeżenie mam i zastanawia mnie to. Na jednym opakowaniu / telefonie Nokia pisze że Made In Hungary a na drugim Made In Germany. Wiadomo, wyprodukowano na Węgrzech lub w Niemczech.

Dlaczego jest taka rozbierzność i podawane różne państwa gdzie jest produkowana / składana dany model Nokii?.

Ma to jakieś znaczenie ( w działaniu, wykonaniu, w precyzji ) gdzie jest złożona Nokia?.

Złapałem się na tym jak kupowałem Nokie 6070 - jest Made In Germany. A poprzednia Nokie 6610i i 6030 są Made In Hungary.

Poprostu inna fabryka, tyle.

Raczej nie przekłada to się na jakość telefonów.

Kupowałbyś Toyotę z polskim silnikiem, czy z silnikiem z Czech ?

Bez różnicy.

Szkoda że NOKIA zaprzestała już produkcji we Finlandii. Pamiętam jak miałem pierwszą NOKIE 3310 to pisało jak nic Made In Finland na opakowaniu i telefonie. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale są jeszcze jakieś modele NOKII co są produkowane we Finlandii, ale jakie to zupełnie już nie wiem.

nie ma różnicy :slight_smile: tylko inne ręce składały…

też mam taka nokia 3310 zrobiona w Finlandii, a nie wiem dlaczego na Nokii 8110 pisze Made by Nokia nic więcej… :smiley:

Na dobrą sprawe to można się pogłubić gdzie co jest składane. Dla takiego giganta jakim jest NOKIA to powinna tak nie szaleć po świecie tylko składać wszystkie telefony we Finlandii.

Warto zauważyć że dawne modele typu np 3310 to nie miały żadnych usterek, wad ( a jak miały to znikome ) bo były składane we Finlandii, i do tej pory działają jak szalone i mają któregoś z koleji właściciela jak nie tego samego od kilku już lat. A takie teraźniejsze to coraz więcej mają usterek fabrycznych, w trakcje użytkowania coś wyjdzie ( nie mówie tu o złym użytkowaniu przez użytkownika ).

Teraz używam Nokię 3330 i jest napisane tak jak podał laki000 , Made by Nokia.

moim zdaniem nie ważne gdzie jest składany, fabryki są wszędzie takie same, fakt że pierwsze nokie były mało awaryjne raczej wiąże sie z tym że nie miało co sie w nich psuć, nie to co dziś jak telefony są naszpikowane bajerami który każdy może sie zepsuć, ale nawet dziś nokia jest chyba najmniej awaryjna

zgadzam się z tym. teraz mam 6233 made in germany a wcześniej 3 lata miałem 7250i made in hungary i zero problemów z nią. terazleży w szufladzie. jest jeszcze inna sprawa kiedys wychodziły 2 modele na rok a teraz non stop ciągle wychodzą aby nadążyć za rynkiem no i nie zawsze sa przetestowane odpowiednio

High endowe modele są robione tylko w finlandii (smartfony z serii N, 6630, 6680.

Cieszcie się, że macie made in hungary, a nie tak jak w SE made in china:P

ja mam nokie 6300 z podpisem made in hungry, ale już bateria i łądowarke made in chine ;/

To też jest zgroza żeby NOKIA miała baterie i ładowarkę Made In China. To jest całkiem porażka. Nie pamiętam jak było np. w 3310 czy też miała Made In China ładowarkę i baterie?.

Sniko , fakt nie które modele mają tych bajerów aż za dość. Tak naprawde mając taki telefon NOKIA który posiada takie bajery jak:

  • aparat / kamere

  • radio

  • dyktafon

to ile razy je użyjecie?. Aparat / kamere to jeszcze ujdzie nie kiedy ( pod warunkiem że robi dobrze zdjęcia czy kręci filmiki ), ale radio i dyktafon - po co to komu.

A co się tak buntujesz na made in china jak prawie wszystko co nas otacza jest chińskie i nawet o tym nie wiesz.

Tak, wszystko co sie psuje jest z podpisem Made in China…

karolzet , staram się nie kupować sprzęty i innych rzeczy Made In China. Też bym nie kupił telefonu jak by pisało Made In China. Ładowarki, baterie jest odrębną sprawą, też fak faktem pisze Made In China i to jest najgorsze bo lepiej by było jak by NOKIA miała fabrykę ładowarke i baterii np. w Niemczech.

Rynek mamy zalany wszystkim Made In China. Nie można też dopuścić żeby wszystko było Chinskie i wszystko się zaraz psuło.

Jak jesteś w stanie zapłacić za te akcesoria 2-3 razy więcej to nie ma sprawy…

Coś za coś.

Stary, ja wole zapłacić więcej i mieć na dużej niż mało i co chwile kupować nowe. Wiem z doświadczenia, kiedy byłem mały kupowałem sobie zegarki z chińskiego wyrobu. Miałęm ich z dziesięć, każdy zepsuty, ponieważ rozwalały sie po tygodniu. Zainwestowałem sobie w lepszy, nie chiński i mam go już dwa lata bez poważnych awarii…

bigkoras , lepiej jest chyba dać trochę więcej za akcesoria a mieć lepiej wykonane a nie później chodzić i ciagle je reklamować.

Tylko głupia bateria bl-5c (montowana w większości popularnych modeli, teraz już jej nie montują) kosztuje w salonie nokii 120zł.

nie wszystko jest tak zaawansowane technologicznie że musi być robione w niemczech albo finlandii, jakos od lat mam chińskie ładowarki albo nawet podróby firmy bluestar i zawsze działały bez zarzutu.

nawet nie wiesz gdzie sa robione niektóre rzecy ,kiedys część układów scalonych telefonów zarówno siemens jak i nokia oraz drukarek epson była robiona w tczewie we flextronic

Moim zdaniem nokia zeszła na psy.Dawniej nokia była czymś w rodzaju mercedesa-marka sie rownała jakości.Pamiętacie czasy nokii 3210,3310 ?Ericsson szczycił się t 10(bateria trzymala 1 dzień),a motorola produkowała cegły :slight_smile: Potem kolejnym triumfem nokii była 6310i.I na tym koniec :frowning: Obecnie nokia jest w tyle…bateria kiepska,wyswietlacz nic specjalnego,wieszające się oprogramowanie,wysoka cena-tylko za co?Deawoo z znaczkiem mercedesa…