Jaka różnica w jakości dźwięku ...?

hej!

dotychczas korzystałem z dźwieku zintegrowanego na płycie głównej sis 7012 - byłem zadowolony, jednak zdecydowałem się na lepszą jakość dźwięku - sound blaster live value (testuje obecnie) - daje znacznie lepsze brzmienie, a zastanawiam się nad zakupem audigy - czy jednak jakość dźwięku jest znacznie przewyższająca live value?

Muzy słucham wyłącznie przez słuchawki - wystarczająco dobre.

Prosiłbym o w miarę szybkie odpowiedzi - audigy nie będę mógł testować i mimo, że jest droższa, jest nieużywana i oczywiście gwarancja na 24 miesiące.

Zatem kończąc - jaki jest stosunek ceny do jakości?

Witaj !!

Jeżeli słuchasz mp3 to nie ma to zbyt dużego znaczenia jakiej karty będziesz używał i większe znaczenie będzie miał sprzęt odtwarzający (głośniki, subwoofer).

Inaczej sprawa wygląda jeśli słuchasz też plików midi czy interesujesz się wszystkim co jest związane z tworzeniem muzyki przy pomocy komputera w takim wypadku im lepsza karta muzyczna tym lepiej, a rozpiętość cen jest rzeczywiście duża.

Dla przeciętnego użytkownika tak karta jak sound blaster live value powinna wystarczyć. Ciekawe skąd masz taką kartę bo nie jest to raczej najnowszy produkt jak mi się wydaje (mam też taką i nawet odtwarza pod vistą), a jak odtwarza pliki midi możesz przetestować na mojej stronie.

hej!

faktycznie - nie zajmuję się profesjonalnie dźwiękami a słucham jedynie MP3 lub stacji internetowych.

Sprzęt odtwarzający to Thompson hed550 - słuchawki z nausznikami - świetnie izolujące dobiegający dźwięk z zewnątrz … mają w sobie coś szlachetnego - złoty wtyk ;-).

Po przetestowaniu jednak zdecydowałem się pozostawić testowaną sb value - i myślę, że dobry wybór.

Muzy słucham pod linuksem - chyba, takie jest moje zdanie lepsza jakość dźwięku na alsie.

floyd napisał:

Ciekawe skąd masz taką kartę bo nie jest to raczej najnowszy produkt jak mi się wydaje
  • szukając w sklepie audigy (już są problemy z tym modelem! - jeszcze na allegro można kupić) sprzedawca zaproponował mi live - używanego … , z 3 msc. gwarancją, za jedyne 30zł :smiley: a że potrzebuję jedynie stereo to się skusiłem.

świetna stronka - dodałem do ulubionych

Dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam

skoro sluchasz tylko muzyki (mp3) to nie inwestuj w lepsza karte bo to nie ma najmniejszego sensu… lepeij kupic lepsze sluchawki, lepiej przenoszace cale pasmo dzwieku, o duzej dynamice i dobrej jakosci, tylko wtedy uslyszysz lepsze brzmienie karta nic tu nie pomoze… tu potrzeba sluchu i dobrych glosnikow (sluchawek)

swoja droga nie wiem jak mozna sluchac tylko przez sluchawki… za pare lat bedziesz duzo gorzej slyszal… :stuck_out_tongue:

i to czy sluchasz muzyki na linuxie czy tam na windzie to tez nie ma znaczenia co do jakosci muzyki… jesli juz to najwyzej ci sie wydaje ze jest lepsza… nadal to sa te same jedynki i zera, przetwarzane tak samo… tutaj zalezy wszystko od sprzetu i sterownikow do niego

stefard1 napisał:

i to czy sluchasz muzyki na linuxie czy tam na windzie to tez nie ma znaczenia co do jakosci muzyki... jesli juz to najwyzej ci sie wydaje ze jest lepsza... nadal to sa te same jedynki i zera, przetwarzane tak samo... tutaj zalezy wszystko od sprzetu i sterownikow do niego

… ALSA jest najdynamiczniej rozwijającym się projektem obsługującym dźwięk. Zalety i stabilność spowodowały, że moduły ALSA-y są wbudowane w kernelach od serii 2.6.x - tak więc są to sterowniki do urządzeń :slight_smile:

Wydaje mi się,że przeglądałeś dane techniczne tych słuchawek, jeśli nie są tu

Przypuszczam, że mając na myśli pełny chodzi o Zakres częstotliwości 20 - 22000 Hz, tak więc polecanym byłby od 10?

Zakładając, że słuch ten sam - znacznie bardziej jest to odczuwalne, czy na prawdę nieznacznie? Bo w grę wchodzi oczywiście stosunek jakości do ceny.

A czasami to lubię podkręcić, aż :o