Jaka sieć do internetu?

Jaka sieć na karte ma najtańszy dostęp do internetu?

Najtańszy to Plus. Ale ja na Twoim miejscu wybrałbym sieć która ma u Ciebie najlepszy zasięg i najlepszą wydajność.

Z zasięgiem u mnie nie ma problemu w żadnej sieci.

Co inni sądzą o Plusie?

Chodzi ci o dostęp do netu w telefonie, czy chcesz używać telefonu jako modem do kompa?

Ja osobiście do przeglądania stron korzystam z Nowe Orange Go (taryfa malejąca - tanie połączenia głosowe i smsy) i do tego wykupuję pakięt Orange Free na neta:

Stawki takie: http://www.telepolis.pl/news.php?id=10073

w zasadzie nie chodzi o to jaki masz “zasięg” tylko jaką transmisje danych dana sieć oferuje , GPRS -podstawowa i na niej nie ma sensu kozystać z internetu bo jest to bardzo wolna sieć , EDGE-szybka transmisja danych ale nie dał bym więcej za nią jak 20zł miesięcznego abo, UMTS- bardzo szybka transmisja -występuje jeszcze żadziej jak HSDPA , chyba zaniechano rozwoju tej technologi na kożyść HSDPA godna polecenia , HSDPA -ultra szybka , występuje sporadycznie w większych miastach w określonych miejscach tych miast. Dane z sieci PLUSGSM

Właśnie UMTS jest częsciej spotykany niż HSPDA, które jak sam napisałeś jest tylko w centrach dużych miast.

Warto zainwestować w telefon z wlanem, bo pojawia sie coraz więcej hotspotów.

Zbych1 , te informacje na stronie Plusa były pisane jak jeszcze 3G w Polsce nie było:D “Występuje sporadycznie w centrach dużych miast” - toż to info chyba z 2004 roku:D Teraz HSDPA w Plusie można spotkać nawet w kilkunasto osobowej wsi! Przykład - Solina, wsie oddalone o kilkanaście km od Lublina czy np okolice Rzeszowa, Chyżne, czy inne zadupia jak np Sterdyń-Osada co nawet 99,9% ludzi nie wie co to jest i gdzie to jest:D

Pakietów internetowych w Orange nie polecam - wychodzi 4 razy drożej niż w Plusie.

Dawid15 , zorientuj się jaki zasięg masz w okolicy (GPRS/EDGE/3G) oraz jak z wydajnością sieci na tym terenie - to jest najistotniejsze! Kup startery i porób testy prędkości o różnych porach dnia oraz w weekendy. Wybierz tą sieć która zaoferuje najszybszy transfer w okresie kiedy najwięcej korzystasz z neta. Czasami GPRS potrafi szybciej chodzić niż EDGE lub EDGE szybciej niż HSDPA! Wszystko zależy od zasobów sieciowych na danym terenie.

Zdecydowanie PLUS. Szczegóły znajdziesz na stronie operatora.

Wybrałem już Simplusa i kupiłem pakiet 20MB za 5zł dostałem smsa że jest już aktywny, tylko mam pytanie przez jaki punkt dostępu się łączyć bo za każdym razem pobiera mi kase z konta, a z 20MB nic nie ubywa?

Dobra już mam. Dzięki za odpowiedzi. Koniec tematu

a ja tam proponuję Play’a ale już za późno.

Do internetu? Chyba żartujesz :expressionless:

Wprawdzie od 3 marca będzie taniej w roamingu jeśli chodzi o transmisję danych ale poza tym nadal PLAY dołuje w tym temacie. PLUS ma najkorzystniejszą cenowo ofertę jeśli chodzi o interecik mobilny.

przeliczałem oferty Era ma najtaniej w stosunku do długich sesji, Play w stosunku do małych. Weź sobie cennik i policz jak chcesz :smiley:

I jak to Twoim zdaniem ma się do pakietów PLUSA? :roll:

Bo moim ERA oraz PLAY w tej kwestii nie mogą się równać z PLUSEM. Niestety cennik nie kłamie. Więc nie wiem jakim cudem wyszło Tobie taniej we wspomnianych sieciach.

5mb za 5zł to nie to samo co 20mb za 5zł (i 50mb za 10zł).