Jaka szkoła?


(Mati M92) #1

Do jakiej szkoły bym musiał iść żeby składać komputery? Proszę o pomoc! !!


(klopas) #2

to ja się dołącze:

ile wynosi średnia pensja dla:

-informatyka programisty

-informatyka hardware

?

bo nie wiem czy mam się uczyć C++ :wink:


(Dontbesoso) #3

może do liceum z tradycjami informatycznymi (olimpiady+dobry nauczyciel), raczej niespecjalnie nauczysz się składać kompy w ogólniaku i programować w c++, poza tym po szkole średniej raczej programistą nie będziesz - kwestia dobrych studiów i własnego zaangażowania.. póki co, przyłóż się do nauki (Matematyka!) i rozwijaj własne pasje, na kwestię średniego wynagrodzenia masz jeszcze kilka lat czasu :wink:


(Dnpln) #4


(Xaros) #5

mati.m92 , no przydało by się wykształcenie na tle informatycznym. Jeśli zamierzasz iść na studia to idź do ogólniaka (Mat-Inf) albo liceum profilowane (Zarządzanie Informacją). Jeśli Twoje chęci nie sięgają aż tak daleko to Technikum (Teleinformatyk). Dlaczego -tele? Bo otrzymasz wiedzę z zakresu telekomunikacji i wielkie sieci mogą Ciebie przyjąć z otwartymi rękoma, no i to ładnie w CV wygłąda :slight_smile: A jak studia później to ofc Informa.

klopas , wysokość wynagrodzenia jest raczej zależna od firmy i prac nałożonych na pracownika. Jak się dostaniesz do np. Techland, CD Projekt RED to tam płace sięgają 4000-6000zł. Możesz się też zainteresować Webdesignem(PHP+MySQL) co da Ci prace w wielkich korporacjach szukających dobrych administratorów strony.


(johny b) #6

Ja mam taki dylemat iż nie wiem na jaki kierunek iść. Czy do technikum informatycznego czy może na matematyczno-fizyczno-informatyczny do LO. Od razu mówię, że w przyszłości mam zamiar być programistą, ale wiadomo maturę łatwiej zdać po LO niż po technikum. Choć z drugiej strony informatyki nauczę się więcej w technikum. :confused: Jak wy byście wybrali?


(Rlk120) #7

Ja idę do technikum.

Do matury zawsze można trochę samemu się przygotować.


(Dankwi) #8

@johny b - zdecydowanie liceum, ale tylko jeśli trzyma poziom (głownie matematyka i także fizyka).


(Dontbesoso) #9

liceum, zawsze tam więcej matmy i fizyki, zawodu i tak nie opanujesz na tyle, żeby miało ci się to opłacić.


(mario@) #10

A co po technikum na studia to już nie wolno :?:

To już zależy od człowieka.

Co do maty to fakt faktem to już różnie bywa :roll: Ale i w niektórych liceach tak samo jest.


(Dontbesoso) #11

nie, no się nikt nie boczy na technikum, sam se koleś odpowie, co się w jego serduszku kołacze, tęsknota do sztuki, czy coś mniejszego, każdy ma swoją drogę i wybiera ją sam.. na miarę własnych marzeń..

pogadaj se jeszcze z rodzicami kajtek, posłuchaj co powiedzą..


(Poniaatowski) #12

Czy w tech. jest dużo matematyki i fizyki ? Byłem w kaliszu z ZSP i jeden gościu który jest w 3klasie w tech. powiedział mi, że dziennie 3-6 godz info i 3-4 godz w tyg z matematyki, powiedział, że to rożnie bywa jak... Plan zajęc etc. Więc to dużo czy raczej nie prawdopodobne?