Jaka szkoła

Witam.

Jestem uczniem 3 klasy gimnazjum i staje przed powaznym wyborem.

jaką szkołe średnia wybrac?

Moja pasja są komputery. chcial bym zostac programista. Uczę se dobrze ale wszystko będie zależało od ocen końcowych. Jetsem z okolic Sandomierza (świętokrzyskie) Szukam DOBREJ szkoły w okolicy. Do 100 km od sandomierza. I przydało by se zeby ta szkoła miała internat. Czy jest ktoś z okolicy i poleci mi jakaś szkołe?

Zajedź do Lublina. Jeżeli masz bardzo dobre oceny masz szansę dostać się do jednego z dobrych liceum.

Liceum? hmm czy w tym kierunku nie lepiej jakieś technikóm?

heh a nie przez u ?

Jeżeli chcesz być programistą to liceum. Oczywiście mówię tylko z własnego doświadczenia - są klasy mat-fiz z rozszerzoną informatyką - ale musisz być naprawdę dobry, żeby się tam dostać.

Nie polecam konkretnej szkoły, bo oczywiście są lepsze i gorsze - wybór należy do Ciebie.

Witam ja wybrałem tech inf. A tam nie ma programowania ?? to co tam jest??

haking haking :smiley:

haking w technikum??

ba ^^

pascal etc. ;p

Zapewne jest podstawa.

E tam, do hakingu to jeszcze każdemu daleko.

mat-fiz, zdecydowanie dobry ogólniak da Ci lepszy start na studiach, gdzie programowanie i tak będzie leciało od podstaw, ponadto samodzielnie łatwiej jest się nauczyć programować, niż rozwiązywać zadania z matmy i fizy, a to właśnie te przedmioty, a nie informatyka, brane są pod uwagę podczas rekrutacji na studia na politechnice (chyba, że informa na uniwersytecie jakimś, ale prócz UW to chyba nie ma co szukać, a tam też matma i fiza) :wink:

Ja też w technikum na początku podstawy pascal potem już c++ ale lepiej uczyć się samemu i zdobywać podstawy, jeśli się interesujesz moze lepiej idż do liceum potem zrobisz sobie technika są teraz szkoły co można zrobić technika przez rok w technikum sporo się nie nauczysz programowania.

To się nazywa studium policealne. Odradzam bo praktycznie każdy kierunek jest 2 letni, a podsumowując to lepiej iśc do technikum, bo nie ma się roku zmarnowanego.

Jeszcze mam taie pytanie: ile bede mić godzin informatyki na tydzień??

słuchaj ja w technikum 1 klasa miałem tak

2h programowania

2h systemy operacyjne

1h oprogramowanie

2h informatyka

1h urzadzenia

czyli 8h z informatyka zawsze prawie po 8 lekcji w 2 klasie ma dojść grafika ale szczerze nic nowego się nie nauczyłem nauczyciele to matoły, dali jakąś laske wymalowaną po studiach na programowanie nic nie nauczyła ale chociaż oko mozna było pocieszyć,

Zależy jaka szkoła.

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 13:47

Ale kiedy ty szkołe chcesz wybierać czy już nie zapóżni na to, czy dopiero za rok.

ja ide teraz do techj inf bo gim juz skonczyłem tylko mnie ciekawi co bede mieć. Dla mnie to beda calkiem nowe rzeczy chyba bo w gim mialem informatyke tylko 2 lata :frowning: w 3 klasie juz nie mialem. Wiec mam nadzieje że sie naucze coś nowego w tech inf i że to nie bedzie zatrudne :? bo jak nirazie nie znam żadnych jezyków C++ itd…

żabol nie martw się nie każdy urodził sie wszechwiedzący :slight_smile:

Jeśli interesujesz się informatyką to myśle, że nie bedziesz miał z tym problemów.

hehe stary u mnie w kalsie są dziewczyny które chcą być informatykami i powiem ci że nie maja nic pojęcia wcale nic tam jest wszystko od podstaw dasz rade naprawde u mnie jest luz, bardziej przykładaj się do innych przedmiotów tu rok to excel bedzie pakiuet piurowy pascal podstawy komendy dos poznawanie biosu omówienie zasad itp dasz rady.

Dzieki za słowa otuchy mam nadzeje że tak bedzie :slight_smile: :slight_smile: hehe szkoda tylko że chyba nie bedze mieć dziewczyn w klasie ale ja już na to nie poradźe :slight_smile: POZDRO WAM :slight_smile:

wieć technikum. a czy ktoś słyszał o dobrej szkole na moim obrębie?

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 22:15

http://rceznisko3.internetdsl.pl/index.htm co powiecie na tą czy ktoś wie coś o niej?