Jaka taryfa odpowiednia dla mnie?

Witam

W niedługim czasie kończy mi się umowa z Erą i zastanawiam się co teraz, bo wybór jest naprawdę skomplikowany…

A mianowicie byłbym nawet zadowolony z Ery, przedłużyłbym umowę z Erą, gdyby nie jeden, “malutki” szczególik - brak minut w nowych abonamentach do Playa :frowning:

Co prawda w tej chwili mam jedną osobę w tej sieci i mógłbym do niej wysyłać “strzałki”, ale czy aby napewno ta liczba nieurośnie w ciągu 2 lat?

Ogólnie to spadałbym z Ery, gdyby nie znowu “malutki” szczegół, a mianowicie mam numer stacjonarny w ramach usługi Era Numer Stacjonarny /nie Era Domowa/

Jestem teraz w kropce. Ogólnie to powiem tak odnośnie mojego dzwonienia - więcej dzwonię niż SMSuje, wydzwaniam około 100 minut do wszystkich sieci oraz lubię korzystać z internetu w telefonie. Nie chciałbym wydać więcej niż 70 zł m-c.

Porozglądałem się między ofertami i znalazłem takie rozwiązania:

  1. Zostać w Erze:

a) nic nie robić - w sensie zostaje tak jak jest, jak co to będę wysyłał “strzały” do pewniaków, którzy mają w Play, a jak nie to będę płacił ok. 60 groszy za minutę.

b) kupić telefon Dual-SIM (np. Samsunga) i umieścić drugą kartę np. mBanku mobile i dzwonić do pewniaków, którzy mają w Play, a do tych co nie to niestety będę płacił dodatkowo 60 gr.

  1. Zmienić operatora:

np. Kupić LongPlay 49, gdzie ma się 240 minut do wszystkich i np. zakupić Orange Strefa za 20 zł i się wyrobię w 60 zł.

I tak się zastanawiam - co byłoby dla mnie korzystne?

Pozdrawiam

LongPlay 69 - 350 minut + stan darmowy do Playa przez cały okres umowy, także zaoszczędzisz minuty na sieci Play.

Popieram. Najlepsza oferta na rynku. Tym bardziej, że większość moich znajomych przeszła właśnie do Playa :slight_smile:

LongPlay49 masz tylko pół roku za darmo do Playa.

A jak nie chcesz telefonu, to przenosisz numer do longplay na próbę za 1zł i później wskakujesz w http://www.playmobile.pl/pl/moj-play/zo … index.html

  • pakiety data 5zł 100mb, 15zł 500mb, 25zł 1gb.

A jak chcesz stacjonarny to http://www.playmobile.pl/pl/play-domowy/promocje.html 20zł 60minut, umowa 12 miesięcy.

Minusy ofert?

W play minuty nie przechodzą na następny miesiąc.

Do stacjonarki musisz kupić drugi telefon, np. jakąś prostą nokię 1661.

Net działa na nadajnikach play, jest pakięt działający na plusie ale to tylko 25mb za 5zł.

Za 39,50 masz 383minuty do wszystkich , stan darmowy w play i 100MB internetu.

Za 20zł nr stacjonarny z 60minutami.

Jeśli rozmawia tylko ok.100 minut to wystarczy LongPlay 49 (240minut), plus do tego pakiet Play Online 500MB za 15 zł (niestety tylko na nadajnikach Play). LP 69 jest może i ofertą lepszą ale jeśli nie wykorzysta jej w pełni to po co płacić dodatkowo ?

To tylko 10zł więcej w ofercie replay, a ma ponad 100minut więcej oraz stan darmowy na cały okres 18 miesięcznej umowy.

Więc się trochę wypowiem odnośnie Playa.

LongPlay 69 chociaż ma Stan Darmowy to raczej nie jest dla mnie, ponieważ ja w ciągu miesiąca nie wykorzystam 383 minut.

Druga sprawa interesuje mnie tylko oferta z telefonem, także Play na próbę + RePlay odpada.

Niestety internet Playa jest dla mnie strasznym minusem, ponieważ jest tylko na infrastrukturze Playa, a on ma słaby zasięg .

Powiem Wam, że jakoś umysł mi podpowiada, abym został w Erze. Choć tak naprawdę nie wiem czemu, skoro różnica między Playem+Orange (Play Domowy nie wchodzi w rachubę), a Erą wynosi 10 zł (na korzyść Ery), a lepsza jest oferta Playa. Może to sentyment i zasięg?

Hmmm, jeszcze zastanowie się.

Tak czy siak - dzięki za okazaną pomoc,

Pozdrawiam