Jaką taśmę wybrać do LG GSA-H42L?

Witam wszystkich.

Mam trudne (dla mnie) pytanie.

Kupiłam nagrywarkę LG GSA-H42L. W kompie mam już zamontowane (na jednej taśmie) nagrywarkę DVD i napęd CD.

1). Czy istnieją potrójne taśmy żeby można było te wszystkie trzy napędy podłączyć razem?

2). Jeżeli nie to jaką taśmę wybrać (ATA 33, ATA 66, ATA 100 czy ATA 133)? Czym one się różnią?

3). I jak poustawiać te całe zworki?

Twardy podłączony takim cieńszym kabelkiem - chyba SATA

Płyta główna to Epox EP 4PDA3I.

Będę wdzięczna za pomoc bo po przeczytaniu kilku postów mam jeszcze większy zamęt w głowie.

:shock: :shock: :shock: :

Po co to trzymać?

Nie.

Kup taśmę 80 żyłową (z resztą innej ata typu 40 raczej nie kupisz kable 40ż dla napędów ata33 (ale mogą chodzić na 80), od ata 66 kupuje się 80ż), lub przejściówkę z ata na sata (~20 zł), ustawienie zależy pod który kanał podepniesz np jak ma botować instalkę np win to podłącz go na ide1 zworka na master, dvd na końcu taśmy.

Po co mi ten CD? Po prostu szybciej czyta płyty CD niż nagrywarka DVD. Przynajmniej w obecnym ustawieniu. Przy opcji wyrzucenia napędu CD po prostu podłączyłabym obie nagrywarki DVD na starej taśmie z zamianą że nowa nagrywarka jest master. A co jeżeli jednak zostawię to nieszczęsne CD? :?:

Może tak : nowa nagrywarka DVD (jako master) na jednej taśmie ze starą nagrywarką DVD podłączone do ide1 a napęd CD osobną taśmą do ide2. Czy tak może być czy może jest lepsze ustawienie?

Moim zdaniem trochę dziwaczny dylemat :slight_smile: ja bym się nie zastanawiał tylko wywalił napęd CD, jest tylko trochę szybszy od Twojej nowej nagrywarki (zakładając że CD ma 52x) , a tylko zajmuje niepotrzebnie miejsce :smiley:

Pozdrawiam

Owszem - ma prędkość 52. Zostawiam go bo po prostu nie mam co z nim zrobić. Wyrzucić? Sprzedać? Za ile? Nie opłaca się. Niech sobie siedzi.

Różnicy nie będzie, ustawić bootujący na ide1 master drugi slave, cd np na ide2 master lub odwrotnie.

No i tak zrobię! Dzięki za rozjaśnienie sytuacji! :lol: :lol: :lol: