Jaka taśme wybrać do se w20i?


(fredixx) #1

Witam zamierzam kupić taśme lcd do se zylo w20i ponieważ po rozsunięciu zanika ekran i robi sie czarny.

Zastanawiam sie nad tymi ofertami :

http://allegro.pl/tasma-lcd-se-w20i-zyl ... 51125.html

http://allegro.pl/nowa-tasma-lcd-sony-e ... 84635.html

http://allegro.pl/tasma-lcd-se-zylo-w20 ... 49282.html

http://allegro.pl/tasma-flex-sony-erics ... 07135.html

http://allegro.pl/org-nowa-tasma-lcd-so ... 71924.html

Czy to są oryginalne taśmy czy podróby? prosze o porade.

I jak odróżnić podróbe od oryginału?


(Pampali) #2

A co to są oryginalne taśmy? Ty myślisz że SE je sam produkuje? Każda z podanych taśm może pochodzić od producenta który je sprzedawał do SE, nawet inżynierowie SE nie będą ci w stanie odpowiedzieć która jest oryginalna, to jest pytanie raczej do ich księgowego.


(Wajdzik) #3

To na pewno nie jest oryginał -> http://allegro.pl/tasma-lcd-se-zylo-w20 ... 49282.html Pozostałe ciężko powiedzieć, ja bym brał którąś z tych za 14 zł. Jeśli telefon ma Ci służyć ponad rok to weź dwie żeby zaoszczędzić na przesyłce (znów padnie w ciągu roku, Zylo już tak ma)


(somekind) #4

Ty myślisz, że części do telefonów przywozi pan Ziutek taczką, a fabryka bierze wszystko jak leci i składa z nich telefony?

Telefon to urządzenie zaprojektowane, składane w znany sposób ze znanych części - konkretnych modeli konkretnych producentów. Listę tych części muszą mieć wszystkie autoryzowane serwisy, żeby móc naprawić sprzęt zgodnie z oryginalnym projektem i zachowując standardy jakości.

To, co trzeba zrobić, to wpisać w Google "se 20i service manual", albo "se 20i part list", ściągnąć pliki i je przejrzeć w poszukiwaniu numerów części i ew. producentów. Tylko niekoniecznie uzyska się te informacje od sprzedawcy na Allegro.


(Wajdzik) #5

Na allegro wszystko gdzie jest "HQ", "wysoka jakość", "jakość jak oryginał" itp. to podróby. Jeśli chodzi o inne to trzeba uważać. Dotyki oryginalne można poznać np. po kleju, jeśli dotyk jest klejony (aczkolwiek lepsze podróby też czasem są klejony). Jeśli logo producenta telefonu powinno być na danej części (dotyk, obudowa), a jest zaklejone to też pewnie jest to podróba. Taśmy można poznać mając je już w ręce - jeśli wyczuwasz pod palcami żyły to duża szansa, ze oryginał. Jeśli gniazdo ciężko wchodzi to pewnie podróba. Warto też porównać z taśmą która jest w telefonie (czasem podróby różnią się wielkością/długością).