Jaka używana karta grafiki do 300 zł max

Witajcie

Telenowela o składaniu mojego komputera - ciąg dalszy… Złożyłem już zamówienie na wszystkie podzespoły, została mi jeszcze kwestia karty graficznej i tu ponownie mam wątpliwości co począć (tak wiem - dziecko) ;).

Dziś ceny kart graficznych są takie, że jakby to powiedział pewien klasyk “Fizjologom się nie śniło” dlatego na dzień dzisiejszy przeczekam to szaleństwo i zamiast kupować teraz GTX 1080 jak planowałem chcę kupić coś “na chwilę” i używanego, w cenie max do 300 zł a jeśli kiedyś GTX 1080 wróci choćby do poziomu 2500 zł to wtedy go zakupię. Czy jest coś godnego uwagi w założonych pieniądzach? Wstępnie myślałem o GT 1030, co o nim myślicie?, choć preferuję karty zielonych, to jednak biorąc pod uwagę mocno ograniczony budżet i “chwilowość” rozwiązania może być też jakaś karta od czerwonych. Jedyny warunek must have to HDMI, mam kijowy monitor tylko z HDMI, na który będę klął póki ducha nie wyzionie :wink: i wolałbym się nie bawić z przejściówkami.

P.S mimo tymczasowości rozwiązania chciałbym być w stanie odpalić GTA V, może być w średnich / niskich detalach w FHD oraz emulator PCSX2. Da się coś znaleźć czy jak to się mówiło kieedyś “Takie rzeczy to tylko w erze” ;)?

P.S2 a może w ogóle stał się cud i integra intela HD 630 i wystarczy mi to to do czegoś więcej niż pasjansa tak, że mogę olać póki co zakup grafiki

Posiadam na sprzedaż kartę Palit gt740 128 bitowa szyna pamięci i 2 gb pamięci. Jest to wersja podkręcona fabrycznie. Myślę, że taka karta będzie lepsza od nowej gt 1030. Szybsze pamięci nic nie dadzą jeśli jest okrojony procesorek w przypadku 1030. Wąskim gardłem jest także szyna danych 64 bit. Jest duża różnica na korzyść 128 bitowej szyny pamięci. Można przetransportować więcej danych w jednej sekundzie jeśli chodzi o większą szynę pamięci. Co do obsługi gier czy to w 1030 czy w 740 to w najwyższych detalach na pewno nie da się grać. Ze średnimi detalami na karcie ze 128 bit pamięci nie powinno być problemu przy zastosowaniu silnego procesora głównego.
Kartę Palit GT-740 OC 2GB pamięci mam do sprzedania za 260 PLN z przesyłką. W razie zainteresowania proszę wysłać do mnie PW.

Być może ja nie umiem benchmarków czytać no ale… https://www.youtube.com/watch?v=ZTkKhRktnIs wygląda jakby nie patrzeć, że 1030 jest wydajniejszy.

Kurcze jak ja bym miał 300zł (+/- ) to kupił bym GT1030 a jak ceny z GPU wróciły do normy to wybrał bym w tedy lepszą no i dalej mówiąc szczerze zbieram na właśnie taką kartę graficzną GT 1030 :slight_smile: .

Czy GT 1030 wydajniejsza jest od gt 740 ? To wszystko zależy jakie gry się bierze pod uwagę i jakie ustawienia szczegółów. Z kartami z szyną danych 64-bit na 99,9% nie da się grać w jakiś wyższych detalach, a nawet średnie będą sprawiały problemy. Ja sprzedaję swoją kartę i z gt740 będę zmieniał na rx-550. Sporo lepsza karta, a to gt-1030 wg, mnie to taki półśrodek i gt-740 w wersji OC będzie się prezentował bardzo podobnie jak gt-1030 w wersji stockowej. Różnica jest taka, że karta gt-740 ma 128 bitową szynę danych a gt-1030 tylko 64-bitowa szyna pamięci. To napewno będzie w grach odczuwalna różnica nawet jeśli wziąć pod uwagę tylko wielkość szyny pamięci.

hehe to trochę nawet śmiesznie wygląda :wink: właśnie dostałem wycenę od sklepu za resztę :wink: podaję dla porównania:

Procesor I7-8700 K cena brutto 1600 zł
Płyta główna ASUS Z370-E cena brutto 950 zł
Cooler CPU Dark Rock 3 BK018 cena brutto 260 zł
Be Quiet! Power10CM 700W 80+ Silver BN279 cena brutto 420 zł
robocizna 200 zł

razem 3430 zł i do tego taka karta graficzna za 300 zł :wink: no ale przecież to co się dzieje dziś z kartami graficznymi to już choroba. Gdybym dziś miał kupić GTXa 1080 to praktycznie drugie tyle musiałbym wydać za samą kartę co za cały komputer…

Śmiesznie to wygląda ale płacić drugie tyle za samą kartę graficzną to jest chore a przez górników gracze mają prze… (dalej szczerze ) . Na Allegro widzę używane do 300zł (np.R9 270, GTX 650TI, ) ale jak bym miał kopić GPU to tylko nowe nawet jeśli miał bym męczyć się tylko z jedną grą .

W moim przypadku GT1030 lub GTX750TI to maks z moim PC .

Według mnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem żeby mieć możliwość zagrania w jakąś grę w miare komfortowo jest karta radeon rx-550. Za 400 zł. jest 2gb ddr5 i 128 bitowa szyna danych. Jeśli chodzi o oferty na Allegro tam widziałem Gigabyte gt 740 1 gb ddr5 koszt 469 PLN za nową + przesyłka. Lepszym więc wyborem będzie Radeon.

A co powiecie o GT 750 od MSI za 219 zł, za tyle mogę mieć taką u siebie w mieście w jednym z komisów… Oczywiście “używka”

GT-750 nie słyszałem o takiej karcie. Chodzi zapewne o GTX-750 i jak chodzi o tę kartę to polecałbym GTX-750Ti. Sporo lepsza od karty bez tego dopisku w nazwie. Powinna spisywać się lepiej niż GT-1030, parametry zdecydowanie lepsze. Dużo zależy od tego jakiej firmy kartę wybierzesz. Polecam w tej kolejności: Palit, Zotac, Gainward.

1 polubienie

Tak - chodzi o GTX 750 - zwykła literówka i oczywiście zdaję sobie sprawę, że Ti będzie lepszym wyborem, ale tu tak jak mówie mam do wyboru GTX 750, bez Ti - od MSI, mam teeż nówkę sztukę GTX 1050 ale to już budrzet ok 500 zł i nie bardzo chcę kupować jako “chwilówkę”

http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-lp-i7153539615.html Łap GT 1030 za 199zł, wersja LP. Karta nowa!

Podejrzanie tanio, może to być podróbka GT 1030.

Z drugiej strony konto wygląda na solidne.