Jaka używana karta grafiki do 300 zł max

(marson1) #1

Witajcie

Telenowela o składaniu mojego komputera - ciąg dalszy… Złożyłem już zamówienie na wszystkie podzespoły, została mi jeszcze kwestia karty graficznej i tu ponownie mam wątpliwości co począć (tak wiem - dziecko) ;).

Dziś ceny kart graficznych są takie, że jakby to powiedział pewien klasyk “Fizjologom się nie śniło” dlatego na dzień dzisiejszy przeczekam to szaleństwo i zamiast kupować teraz GTX 1080 jak planowałem chcę kupić coś “na chwilę” i używanego, w cenie max do 300 zł a jeśli kiedyś GTX 1080 wróci choćby do poziomu 2500 zł to wtedy go zakupię. Czy jest coś godnego uwagi w założonych pieniądzach? Wstępnie myślałem o GT 1030, co o nim myślicie?, choć preferuję karty zielonych, to jednak biorąc pod uwagę mocno ograniczony budżet i “chwilowość” rozwiązania może być też jakaś karta od czerwonych. Jedyny warunek must have to HDMI, mam kijowy monitor tylko z HDMI, na który będę klął póki ducha nie wyzionie :wink: i wolałbym się nie bawić z przejściówkami.

P.S mimo tymczasowości rozwiązania chciałbym być w stanie odpalić GTA V, może być w średnich / niskich detalach w FHD oraz emulator PCSX2. Da się coś znaleźć czy jak to się mówiło kieedyś “Takie rzeczy to tylko w erze” ;)?

P.S2 a może w ogóle stał się cud i integra intela HD 630 i wystarczy mi to to do czegoś więcej niż pasjansa tak, że mogę olać póki co zakup grafiki

(thommy181) #2

Posiadam na sprzedaż kartę Palit gt740 128 bitowa szyna pamięci i 2 gb pamięci. Jest to wersja podkręcona fabrycznie. Myślę, że taka karta będzie lepsza od nowej gt 1030. Szybsze pamięci nic nie dadzą jeśli jest okrojony procesorek w przypadku 1030. Wąskim gardłem jest także szyna danych 64 bit. Jest duża różnica na korzyść 128 bitowej szyny pamięci. Można przetransportować więcej danych w jednej sekundzie jeśli chodzi o większą szynę pamięci. Co do obsługi gier czy to w 1030 czy w 740 to w najwyższych detalach na pewno nie da się grać. Ze średnimi detalami na karcie ze 128 bit pamięci nie powinno być problemu przy zastosowaniu silnego procesora głównego.
Kartę Palit GT-740 OC 2GB pamięci mam do sprzedania za 260 PLN z przesyłką. W razie zainteresowania proszę wysłać do mnie PW.

(marson1) #3

Być może ja nie umiem benchmarków czytać no ale… https://www.youtube.com/watch?v=ZTkKhRktnIs wygląda jakby nie patrzeć, że 1030 jest wydajniejszy.

(maxiixi) #4

Kurcze jak ja bym miał 300zł (+/- ) to kupił bym GT1030 a jak ceny z GPU wróciły do normy to wybrał bym w tedy lepszą no i dalej mówiąc szczerze zbieram na właśnie taką kartę graficzną GT 1030 :slight_smile: .

(thommy181) #5

Czy GT 1030 wydajniejsza jest od gt 740 ? To wszystko zależy jakie gry się bierze pod uwagę i jakie ustawienia szczegółów. Z kartami z szyną danych 64-bit na 99,9% nie da się grać w jakiś wyższych detalach, a nawet średnie będą sprawiały problemy. Ja sprzedaję swoją kartę i z gt740 będę zmieniał na rx-550. Sporo lepsza karta, a to gt-1030 wg, mnie to taki półśrodek i gt-740 w wersji OC będzie się prezentował bardzo podobnie jak gt-1030 w wersji stockowej. Różnica jest taka, że karta gt-740 ma 128 bitową szynę danych a gt-1030 tylko 64-bitowa szyna pamięci. To napewno będzie w grach odczuwalna różnica nawet jeśli wziąć pod uwagę tylko wielkość szyny pamięci.

(marson1) #6

hehe to trochę nawet śmiesznie wygląda :wink: właśnie dostałem wycenę od sklepu za resztę :wink: podaję dla porównania:

Procesor I7-8700 K cena brutto 1600 zł
Płyta główna ASUS Z370-E cena brutto 950 zł
Cooler CPU Dark Rock 3 BK018 cena brutto 260 zł
Be Quiet! Power10CM 700W 80+ Silver BN279 cena brutto 420 zł
robocizna 200 zł

razem 3430 zł i do tego taka karta graficzna za 300 zł :wink: no ale przecież to co się dzieje dziś z kartami graficznymi to już choroba. Gdybym dziś miał kupić GTXa 1080 to praktycznie drugie tyle musiałbym wydać za samą kartę co za cały komputer…

(maxiixi) #7

Śmiesznie to wygląda ale płacić drugie tyle za samą kartę graficzną to jest chore a przez górników gracze mają prze… (dalej szczerze ) . Na Allegro widzę używane do 300zł (np.R9 270, GTX 650TI, ) ale jak bym miał kopić GPU to tylko nowe nawet jeśli miał bym męczyć się tylko z jedną grą .

W moim przypadku GT1030 lub GTX750TI to maks z moim PC .

(thommy181) #8

Według mnie najbardziej optymalnym rozwiązaniem żeby mieć możliwość zagrania w jakąś grę w miare komfortowo jest karta radeon rx-550. Za 400 zł. jest 2gb ddr5 i 128 bitowa szyna danych. Jeśli chodzi o oferty na Allegro tam widziałem Gigabyte gt 740 1 gb ddr5 koszt 469 PLN za nową + przesyłka. Lepszym więc wyborem będzie Radeon.

(marson1) #9

A co powiecie o GT 750 od MSI za 219 zł, za tyle mogę mieć taką u siebie w mieście w jednym z komisów… Oczywiście “używka”

(thommy181) #10

GT-750 nie słyszałem o takiej karcie. Chodzi zapewne o GTX-750 i jak chodzi o tę kartę to polecałbym GTX-750Ti. Sporo lepsza od karty bez tego dopisku w nazwie. Powinna spisywać się lepiej niż GT-1030, parametry zdecydowanie lepsze. Dużo zależy od tego jakiej firmy kartę wybierzesz. Polecam w tej kolejności: Palit, Zotac, Gainward.

(marson1) #11

Tak - chodzi o GTX 750 - zwykła literówka i oczywiście zdaję sobie sprawę, że Ti będzie lepszym wyborem, ale tu tak jak mówie mam do wyboru GTX 750, bez Ti - od MSI, mam teeż nówkę sztukę GTX 1050 ale to już budrzet ok 500 zł i nie bardzo chcę kupować jako “chwilówkę”

(Longhorn2009) #12

http://allegro.pl/zotac-geforce-gt-1030-2gb-gddr5-lp-i7153539615.html Łap GT 1030 za 199zł, wersja LP. Karta nowa!

(Odyniec_Stary) #13

Podejrzanie tanio, może to być podróbka GT 1030.

Z drugiej strony konto wygląda na solidne.