Jaka Vista na Laptopa

Witam

Chciałem się zapytać jaki mi polecacie System Vista na laptopa z Parametrami :

Intel Celeron 2,20

Dysk 40 gb

RAM 752 mb

Grafika zintegrowana 64 mb

Lan

WI-FI

i mam pytanie czy na byle jakiej viscie da się miać sieć WI-FI ?

daj sobie spokój z vistą na tym sprzęcie …

eh … :roll:

tak na każdej viście czy też xp czy też linuxie da się mieć wifi pod warunkiem że masz wifi ! kwestia instalacji sterowników

Dlaczego ?

prócz karty graficznej to wszystko luzz wgrałbym HOME PREMIUM

bo masz za słaby komp ?

niby spełnia minimalne wymagania visty ale to za mało …

zresztą jak chcesz … ja ci tylko mówie prawdę a nie bełkot MS … bo praca na kompie spełniajaącym minimalne wymagania to nic przyjemnego .

możesz spróbować, lecz komfortu pracy nie będzie

lepiej zostań przy starym sprawdzonym XP

ewentualnie jak chcesz by ładnie wyglądało Vista Inspirat 2.0

a na tego laptopa oczywiście najsłabsza Vistę jeśli sie upierasz

pozdrawiam

Nie instaluj Visty. Komputer zdecydowanie za słaby!

mój kolega ma proc. celeron 1.6ghz i 512 ram i vista chodzi aż miło.

User Danio_klucze ma752mb ram i proc 2.2ghz, na viste wystarczające.

Dodatkowo może użyć pendrive a powiększyć pamięć 2 krotnie a nawet więcej.

Ja bym polecił Home Premium, co prawda z Aero glass nie skorzystasz ale HP ma więcej przydatnych narzędzi od basic.

Raczej woqule Aero :x nawet się nie włączy, jedyny odpowiedni system dla twojej konfiguracji to Windows Vista Home basic, bo Home Premium się nie opłaca instalować do tego więcej ramu zajmuje, nawet Windows Media Center nie odpali pewnie nawet na tej twojej karcie.

HP się bardziej opłaca gdyż za te około 40zeta więcj jest do dyspozycji znacznie więcej narzędzi.

Co do zajmowalnośći RAM to wszystkie visty oprócz starter (niedostępna w PL) zajmują identyczną ilość pamięci, różnica jest jedynie przy wymaganej karcie graf dla Home Premium które ma AERO GLASS wymagana jest karta z DX9, 128MB ram, PIXELSHADER 2, obsługa sterownika wddim, natomiast dla zwykłego AERO (VISTA BASIC) karta graf ma być minimum wga.

bierz Home Premium, przekonasz się że warto, więcej info na stronach microsoft, tam też porównanie wersaji visty…

jeśli można dodać swoich parę groszy…

Odradzam Ci instalowania jakiej kolwiek wer. visty, choć jesli się uprzeć to mógłbyś spróbować z Home basic. Przy takim sprzęcie jaki posiadasz moim zdaniem masz zbyt mało ram, a na dzień dobry vista “zjada” ok 750 mb ramu . Tak jest w moim przypadku ( Vista home Premium ) Choć mój laptop posiada 2 gb ramu to i tak musiałem powyłączać parę usług by jako tako wszystko działało. Więc najlepiej w Twoim przypadku zainstalował bym Xp-eka. A co do wifi to nie wiem jak w innych wersjach visty ale na Premium sprawuje sie idealnie. Ale i tak decyzje czy instalować viste bądź xp-ek ( oczywiście only orginal :wink: )pozostawiam dla Ciebie :wink:

Pozdrawiam

Ja na swoim laptopie z prockiem 1,7 512 ram, dysku 120 GB oraz zintegrowanej grafice mam zainstalowaną Vistę i bardzo ładnie chodzi.