Jaka vista

chcę kupić vistę jaką kupić 32 czy 64 bitową mam procesor 256 ram czy muszę zmienić

jaki masz procek ?

256 ramu to stanowczo za mało, kup kość 512 ramu , i będzie wtedy lepiej, ale jeszcze nie wiemy jakiego masz procka

jak to sprwadzić tego procka

NO NIE WIE !!

Jeszcze raz naruszysz taką pisaniną punkty 2.10, 2.11 i 2.12 regulaminu a odczujesz jego działanie :evil:

Prawym klawiszem myszy na Mój komputer -> Właściwości. Możesz też zainstalować program Everest, który pokazuje dokładną konfigurację komputera.

ja mam kompa

procek- pentium 4 2,4GHz

karta graf- GF4 Ti-4200 128 MB

pamięć RAM- 768 MB (niedługo będe miał 1GB)

i jaka wersje mógłbym kupić visty bo tak się zastanawiałem na Home Premium tylko nie wiem czy będzie chodziła tak bez przycinania

no i jak słyszałem to na 64 bitowej viscie niektóre programy moga nie działać, to lepiej jest kupic 32 bitową ?

Ja polecam wszytkim mniej obeznanym kupić Viste 32bit.

Pasuje ona do prcesorów 64bitowych jak i 32bitowych więc nie będzie problemu.

Vista 64bit miała być wydajniejsza, i jest ale są czasem problemy z aplikacjami pod nia jak i trzeba mieć odpowiedni procek…

nie będzie przycinała, a wręcz [przeciwnie będzie bardzo dobrze chodziła

Na obecną chwilę nie kupujcie systemów 64 bit, bo raz nie ma sterów za dużo, dwa sporo programów nie chodzi pod taką wersją

a i jak się kupi wersje OEM to będzie można przeinstalowywac system ile będzie się chciało oczywiście tylko swój? czy tylko można go zainstalowac i już jest jak by nieważny ?

Miało być dozwolonych 10 aktywacji ale MS się wycofal chyba z tego…

Raczej zapomnij o Aero Glass - wymagana obsługa DX9 - a 4200 ma bodaj 8kę. Ale w sumie kompik ok, tylko wymien parę rzeczy.

Złączono Posty : 25.01.2007 (Czw) 18:46

Nie rozumiem.

Wersja OEM to normalna licencja tylko ze nie masz wsparcia M$ no i 1 licka = 1 komp.

Możesz przeinstalowywać sysa mln razy. Za pierwszym razem jak wklepiesz key to musisz go aktywować poprzez parę prostych czynności. A potem tylko go wpisujesz. Warunkiem nie stracenia keya jest nie wymienianie głownych komponentów sprzętu. Nie pamiętam jakich, ale chyba dyska, płyty i procka, bo wtedy juz ci sys rozpoznaje jako nowy komputer. Więc przed aktywacją oryginalnej Visty porób wszystkie update’y sprzętu.

Ale dokładnie nie wiem jak to działa. Coś gdzieś kiedyś czytałem o licencjach OEM.

:drinking:

tam jeszcze mam karte zapasowa GF 6600 :wink:

chodziło mi o to że na swoim kompie czy tylko raz będe mógł zainstalować ten system i czy w przyszłości bede mgół przeinstalować kilka razy system, bo to chodziło mi tylko wyłącznie na mój komp

Tutaj są informacje na temat licencji OEM:

http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM

no wywalać 400zł na Vistę zeby ją mój RAZ zainstalować to tak jakbyś kupił za 50.000 PLN samochód-jednorazówkę :smiley: :smiley: :smiley:

Będziesz mógł go przeinstalowywać na swoim kompie aż do zajechania dysku :smiley: i na zdrowie :smiley:

przepraszam że teraz się znowu odzywam ale wczoraj nie mogłem mam procesorPole Wartość

Typ procesora Unknown, 1583 MHz (9.5 x 167) 2300+

Czyli masz Athlona XP 2300+ Na Vistę starczy :slight_smile:

bardzo dziękuje

Masz Semprona 2300+ tak? bo coś mi się tak wydaje. Pewnie socket A.

Jeśli masz 256MB RAM to o Viście zapomnij. Minimum 512MB. I żeby to nie były SDR 133Mhz, tylko DDR.

Pozdr