Jaką Viste wybrać 32-bit czy 64-bit?

W tej chwili posiadam procesor 32-bitowy, ale w przyszłości planuje przesiąść się na Core2Duo a te są już 64-bitowe. I niewiem jaką wersje Visty kupić. System będzie na parę lat przecież, a przyszłości pojawią się przecież programy obsługujące 64 bity. Z drugiej strony czy 32bitowy procesor będzie dobrze sobie radził, na 64 bitowym systemie?

64 bitowy system nie zainstaluje się na 32 bitowym procku ;]

Takie rzeczy to tylko w erze

Hehe dzięki :lol: Teraz już nie mam problemu z wyborem, a jak będzie w drugą trone?

w drugą strone bedzie ok tzn 32 bitowy system będzie działał na 64 bitowym procku :slight_smile:

bo obecne 64 bitowe proce są zgodne wstecz

Dzięki, bo wkopałbym się nieźle… a pozatym mam zainstalowaną w tej chwili Viste Ultimate, tak żeby zobaczyć jak to wygląda i musz powiedzieć że bardzo mile zaskoczony jestem. Nawet IE wg. mnie jest równie przyjazny co Firefox. Więc czas na zakup Vista Home Premium :mrgreen:

Odpowiedz sobie na pytanie, jakie aplikacje są ci potrzebne i będziesz używać. Jeżeli większość z nich będzie działać prawidłowo na 64 bitach i planujesz zmianę architektury to śmiało.

P.S. Poważnie bym się zastanowił nad kupnem Visty. Nie lepiej wziąć XP ??

Wychodze z troche innego założenia, jeśli kupieją teraz, czy poźniej to bez znaczenia. Bo będzie uaktualniana na bierząco, ServicePacki będą wychodzić, i będzie powoli to wszystko się rozwijać, niegram zbyt dużo, a jeśli to moge an XP, a do codziennego użytku, internet muzyka to Vista wydaje mi się odpowiednia. Niesiedze też przed komputerem po 12 godzin na dobe… No chyba że w weekendy niemam szkoły akurat, i nic ciekawszego do roboty,a le to niezdarza się zbyt często. Dochodzi też świerzość interfrejsu systemu. Tak też uważam że Vista jest dobry rozwiązaniem w moim przypadku.

Jeśli nie grasz za dużo to wypróbuj Linuxa przed zakupem Visty. Jeśli Ci się spodoba to zaoszczędzisz sporo kasy, jeśli nie to zawsze możesz iść do sklepu po Vistę. Obecnie takie dystrybucje jak /ubuntu/kubuntu/mandriva nie sprawiają większych problemów ani przy instalacji ani przy konfiguracji. No i będą działać o wiele wiele szybciej na Twojej 32-bitowej maszynce niż Vista. Ale oczywiście co kto woli.

pozdrawiam