Jaka wersja 9600GT?

Siemka,

Jutro idę do sklepu kupić kartę 9600GT Palit. Na stronie napotkałem się z dwoma wersjami - ‘zwykłą’ oraz wersją Sonic, która jest droższa o kilkadziesiąt zeta. Którą wybrać ??

A i jedno pytanko jeszcze, zasilacz Modecom MC-350 starczy do tej karty ? Procesor 4800+ x2

Pzdr.

Sonic to wersja podkrecona, nie opłacalna bo samemu można podkręcić.

W teorii zasilacz 350W powinien wystarczyć ale jak jest w praktyce to nie wiem, 400W by sie przydało.

Nie pisze na stronie czym się różnią ? zegarami (sam możesz podbić poprzez overclocking) , możliwe, że chłodzeniem.

Czy starczy, zależy jak z resztą komponentów. Ile dysków/napędów/dodatkowych kart jak muzyczna itd.

Dysk jeden 160GB, napęd jeden, karta muzyczna zintegrowana na płycie głównej :mrgreen:

Moim zdaniem da radę.

Możesz sprobować, jak będzie wszystko działało to git, jeśli nie to wymień na (jesli masz mało kasy) na Modecom MC 400W a jeśli masz więcej to Corair 450W, OCZ 500W.

I tu się zaczyna chrzan. Dzisiaj złożyłem zamówienie, jutro dostaje te trzy rzeczy(zasilacz+proc+karta)

Gościu w sklepie powiedział, że da rade. Czy da to zobaczymy, może się coś stać, jeśli okaże się, że jednak nie dał ? :?

Różnią się tym iż jedna to podstawowa wersja + podstawowe chłodzenie, a druga to wersja o/c + lepsze chłodzenie … wedle mnie lepiej opłaca się kupić już wersję podkręconą z lepszym chłodzeniem … bo po co samemu się bawić, skoro można za niewielkie pieniądze mięć lepsza kartę z lepszym chłodzeniem …

Opis pierwszej grafiki:

producent Palit

typ złącza PCI-Express x16

producent chipsetu nVidia

model chipsetu GeForce 9600 GT

ilość jednostek PixelShader 64 (zunifikowane)

ilość jednostek VertexShader 64 (zunifikowane)

wielkość pamięci 512 MB

typ zastosowanej pamięci GDDR3

taktowanie rdzenia 650 MHz

taktowanie pamięci 1 800 MHz

szyna danych pamięci 256 bit

Przepustowość pamięci 64 GB/s

kompatybilność z techn. współbieżności SLI

rodzaje wyjść/wejść wyjście video [tv-out]

wyjście HDMI

2x wyjście DVI

Wsparcie dla HDCP tak

typ chłodzenia radiator

wentylator

wersja opakowania produktu BOX

obsługiwane standardy OpenGL 2.0

OpenEXR

HDCP

DirectX 9

DirectX 10

(OpenGL 2.1)

zaawansowane technologie NVIDIA Quantum Effects

Shader Model 4.0

NVIDIA GigaThread

NVIDIA Lumenex

NVIDIA PureVideo

Geometry Shaders

High-Precision Dynamic-Range

DVC (Digital Vibrance Control)

dodatkowe wyposażenie przejściówka DVI -> D-Sub

Built for Vista

RAMDAC 400 MHz (podwójny)

Opis drugiej grafiki:

producent Palit

typ złącza PCI-Express x16

producent chipsetu nVidia

model chipsetu GeForce 9600 GT

ilość jednostek PixelShader 64 (zunifikowane)

ilość jednostek VertexShader 64 (zunifikowane)

wielkość pamięci 512 MB

typ zastosowanej pamięci GDDR3

taktowanie rdzenia 700 MHz

taktowanie pamięci 2 000 MHz

szyna danych pamięci 256 bit

Przepustowość pamięci 64 GB/s

kompatybilność z techn. współbieżności SLI

rodzaje wyjść/wejść wyjście HDMI

wyjście video [tv-out]

wejście S/PDIF

2x wyjście DVI

(wyjście DisplayPort)

Wsparcie dla HDCP tak

typ chłodzenia wentylator

radiator

wersja opakowania produktu BOX

obsługiwane standardy OpenEXR

OpenGL 2.0

HDCP

DirectX 9

DirectX 10

(OpenGL 2.1)

zaawansowane technologie Shader Model 4.0

NVIDIA Quantum Effects

NVIDIA PureVideo

High-Precision Dynamic-Range

NVIDIA Lumenex

NVIDIA GigaThread

Geometry Shaders

DVC (Digital Vibrance Control)

dodatkowe wyposażenie przejściówka DVI -> D-Sub

Built for Vista

RAMDAC 400 MHz (podwójny)

Dzięki :slight_smile: To jednak dobrze zrobiłem, bo sam bym się nie bawił w podkręcanie :wink:

Takie podkręcanie to 2minuty roboty, a kasa w kieszeni. Raczej spokojnie poszedłby zwykły palit na taktowania sonic .

Ok, ale i tak się ciesze, bo Sonic’a kupiłem za 499 zł :mrgreen: Lepiej poradźcie co z zasilaczem bo mam stracha :stuck_out_tongue:

Komp może sie resetować, zawiechy itp albo wybuchnie z polowa twojego domu :lol: nie no żart :wink: Raczej nie powinno się coś stać, Modecom MC to nie Codegen no ale jak wiadomo nawet najlepszy sprzęt czasem zawodzi.

To sie okaże. Ale powinno być OK. Było wziąć od razu 400W który jest parę złotych droższy. Ale raczej wyrobi. Ja jechałem kiedyś nie świadomy z większym dyskiem, z większą liczbą napędów (niż Ty) i P4 który lubi trochę mocy na zasilaczu NoName 400W. A ile on na prawdę ma to czort go wie i hulało :D:D

Dobrze, że mieszkam w kartonie :slight_smile: To mnie troche uspokoiłeś, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale szczerze to nie chciałbym wydawać następnej kasy na kolejny zasilacz :slight_smile:

hehe destroy to twoja wina jest, bo założyłem przed świętami temat gdzie pytałem jaki sprzęt wsiąść, kolo napisał o tym zasilaczu a ty go poparłeś :mrgreen: Ja w Ciebie uwierzyłem i widzisz :stuck_out_tongue:

Możliwe, każdy popełnia błędy :stuck_out_tongue: A ja się cały czas uczę.

Ale będzie OK… jak co to napisz mi na PW jak złożysz bo jestem ciekaw.

Taa… jeśli złoże i przeżyje :slight_smile: Też wydaję mi się że będzie ok, ale ja to dopiero ohohoho muszę się nauczyć :slight_smile:

Winnych nie szukajcie, bo może nie wspomniał, że ma zamiar rozbudowywać kompa i polecali zasilacz, który ma ciągnąć obecny wtedy sprzęt.

Nie no spoko nic się nie stało, ale mówiłem o tym sprzęcie. Nie ważne i tak już mam wszystko zamówione więc po zawodach jest :stuck_out_tongue:

tak, ale 350W to jest granica dla kart 8800(9600) więc powinni włożyć co najmniej 450W.