Jaka wersja Joomla! 2.6 czy 3.0?

(k-9) #1

Cześć Wam!

Oglądałem na YouTube masę filmików o Joomla! i myślę, że jestem w stanie zrobić stronę pod siebie.

Możecie mi powiedzieć jaką wersję najlepiej pobrać? Pod którą jest najwięcej modułów i innych dodatków? Widziałem, że ludzie pracują na wersji 2.5 (zwyczaj). Pojawiła się też wersja 3.0... I teraz nie wiem w jaką wersję się zaopatrzyć...

Jak myślicie?

===

Moja strona będzie się składać z 2 części... Text i zdjęcia... Czy możecie mi powiedzieć jaki to jest modół (i gdzie go mogę znaleźć) który wyświetla zdjęcie na całej stronie i jest ono traktowane jako interaktywne tło? Mignęła mi nazwa tego modułu... ale mam wyłączoną historie w przeglądarce więc popij wodą....

(bogdanos0) #2

Dosyć dawno bawiłem się w Joomla itp, ale z tego co jeszcze pamiętam, to chyba nie zawsze można zainstalować najnowszą wersję Joomla lub innego CMS, zależy to od wersji PHP na serwerze (i chyba też coś z ustawieniami php.ini było??) i np. baz danych MySQL, SQL i co tam jeszcze jeszcze jest, ale na dzień dzisiejszy myślę, że wszędzie można instalować najnowszą wersję Joomla.

Ja zalecam instalację najnowszej wersji Joomla, ze względów bezpieczeństwa i chyba też najnowsza stabilna wersja tego popularnego i darmowego CMS'a wykorzystuje HTML5 i CSS3, ale to trzeba się wczytać w szczegóły. Myślę, że bez żadnych problemów zainstalujesz najnowszą stabilną wersję Joomla.

Jeżeli chodzi o różne wtyczki/moduły/szablony i inne bajery dla Joomla to jest oficjalna strona, trochę angielskiego i znajdziesz co trzeba :wink:

(zeki) #3

cytat z joomla.pl i wszystko jasne :slight_smile:

(b3rok) #4

Szkoda, że dałeś wycinek zmieniający sens tego co zostało napisane na joomla.pl:

Źródło: http://joomla.pl/pobierz-joomla.html

Podsumowując

Zalecana wersja Joomli to 2.5 - z długim wsparciem, natomiast 3.0 jest wersją rozwojową z krótkim wsparciem.

(zeki) #5

nie cytowałem joomla.pl tylko wiki. I sens jest prawidłowy - 3.0 to wersja rozwojowa dla zaawansowanych userów.