Jaka wersja pod mój procesor?

Witam,

Mam taki problem, bo niedawno kupiłem system windows 7 i podczas instalacji mam do wyboru wersję x86 i x64. Posiadam 64bitowy procesor. I nie wiem jaką wersję zainstalować. Proszę o pomoc. Bo z tego co wiem mało programów działa pod x64 a więcej działa pod x86. Doradźcie mi.

Pozdrawiam

Inaczej - jeśli masz mniej jak 2GB bez planów poszerzania pamięci wtedy instaluj x86 w każdym innym wypadku instaluj x64

Mało programów pod Win7 64 bit. A kto ci takie bajki naopowiadał. Fakt, bardzo stare programy mogą nie odpalić, ale ja zainstalowałem boxowego Worda 2000 na tym systemie i działa. A Ta wersja Worda była pisana kiedy nawet nie było słychać o Win XP o Win 7 nie wspominając.

http://64-bity.pl/faq.php

Osobiście jeszcze nie spotkałem programu który jest pod x86 aby nie działał pod x64.

Ja spotkałem jest nim firefox, działa ale po ponownym uruchomieniu komputera pada.Bo mam taki komp:

Intel E5200 x64 2.5GHz

RAM 2 GB

Dysk twardy 320GB

System Windows 7 x64/x86

Zasilacz 400W

Taki średniak. A mam rozumieć że nie ma problemu z instalacją systemu x86? Nie zaszkodzi to mojemu komputerowi? Bo też mam XP, ale mam wrażenie że jest on wolniejszy niż Win7.

Firefox działa pod W7 x64, używam firefox intensywnie i jeszcze mi się nie zdarzyło aby pad na W7 x64 (mam procesor wolniejszy od Twojego).

Nie ma najmniejszego problemu w zainstalowaniu systemu 32 bitowego.

Gdy masz x64 procesor to można zainstalować system x86 lub x64.

Aha. Dzięki. Temat do zamknięcia.