Jaka wersja SATA w notebook'u Acer TravelMate 5740?

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem dysku SSD Crucial MX100 256GB do mojego notebook’a. Jest to model TravelMate 5740 firmy Acer, a dokładnie 5740-431G50MNSS.

Jesteście w stanie po modelu podać mi jaka jest to wersja SATA. Niechałbym go rozkręcać, ale jak będzie taki mus to nie ma problemu.

 

Nie jest to może sprzęt najnowszy, ale w zupełności mi wystarcza. Dysk SSD by go jeszcze troszkę przyśpieszył, ale jeżeli nie będzie SATA 3 to sobie podaruje, a kupie ewentualnie w przyszłości do nowszego sprzętu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

apik

Sata II

To kiepsko :slight_smile: W każdym razie dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Póki co odpukać laptop chodzi jak nowy więc nie zapowiada się na szybką zmianę.

Twój Acer jest oparty o chipset H55 Express Intela, więc zgodnie z tym http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/chipsets/mainstream-chipsets/mobile-chipset-hm55.html masz tam SATA2.

Zresztą nawet jakbyś miał SATA 1 - to i tak nie wykorzystując nawet pełnych możliwości dysku, odczujesz “kopa”.

Czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić w 100% jakie jest to SATA? Nie powiem, że troszkę mnie ucieszyłeś.

apik - jest tak jak podałem w linku. Myślałem o SATA II a napisałem SATA 3 … (nie wiem o czym myślałem, kiedy pisałem… )

Ok, dzięki jeszcze raz.