Jaka wersja Visty [Solved]

(Ekasa15) #1

Witam zastanawiam się nad wersją Visty Ultimate oraz Home premium. Mójkomputer:

Mobo: Asus P5W DH Deluxe

Proc: Intel Core2 Duo E6600

RAM: Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 675MHz

Grafa: GeForce 7600 GS Galaxy 256MB

HDD: WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

Zas: Tagan 530W - U22

Czy korzyści z posiadania wersji Ultimate są na tyle duże że opłaca się ją kupić, czy lepiej kupić wersje Home Premium ??

Pozdrawiam.

(Paluch Ti) #2

spokojnie możesz kupic wersje ultimate. koputer na prawde będzie świetnie chodził bo mam podobny i posiadam viste ultimate.

(aero) #3

tak, np. dodatkowe aplikacje przeznaczone tylko dla systemu windows vista Ultimate, ale home premium też jest ok, a kupisz i tak wersję na którą cię stać, nie napisałeś taklże ile kasy cchesz przeznaczyć na nowy system, więc nie wiem, czy polecić ci ultimate czy coś tańszego

(Grzesiek1) #4

To zależy.

Różnicy wydajności między wersjami nie zobaczysz.

Jeżeli już to różnice w funkcjonalności, ultimate ma poprostu więcej funkcji i żebyśmy mogli powiedzieć Ci czy się opłaca musimy najpierw wiedzieć jakie funkcję potrzebujesz.

Napisz do czego będziesz używał komputera

(Ekasa15) #5

Komp służy mi głównie do pracy ( do szkoły, korzystanie z neta, pisanie prac, nauka) no i do gierek. A fundusze mam na Ultimate tylko się zastanawiam czy naprawdę opłaca się dać 2x więcej kasy na Ultimate.

(aero) #6

W takim razie windows Vista home premium albo business(odpowiednik xp pro) będzie w sam raz dla ciebie

(Witam200) #7

Nie ma co przepłacać Home premium spokojnie wystarczy poza tym i tak niektóre funkcje nie działaja na wersji PL dlatego ja wybrałem ENG.

W Ultimate Extras jak narazie nia ma nic ciekawego.. DreamScene, Hold 'em... mam. ale już istnieja odpowiedniki tych fantów na Viste jak i starszye systemów.. zobaczymy czym MS nas zaskoczy póżniej.

(Ekasa15) #8

Co!

Gdzies jest spis tych funkcji co nie działają. Bo dla mnie jest to obojętne czy mam sys PL czy ENG. Pozatym słyszałem ze ikony na Pulpicie w PL są [...] ?? !!

(Witam200) #9

Np. Speech Recognition

Dobrze słyszałeś i do tego rozjechane menu.. trzeba samemu edytowac pliki aby to jakoś normalnie wyglądało.

(Ekasa15) #10

Kupiłem Home Premium mam nadzieje ze będe zadowolony ktos tu pytał o wynik z pamięci wynosi on 5,5.

Pozdrawiam