Jaka wersja Visual Studio do książki Symfonia C++ Standard?

Witam!

Właśnie zaczynam uczyć się programować z ww. książką. Wybrałem program Visual Studio, lecz nie wiem jaką wersję wybrać. Czytałem kiedyś, że nowa wersja, 2012 umożliwia tworzenie programów tylko na Metro w Windowsie 8. Czy to prawda? Jaką wersje pobrać, żeby nie było dużo różnic z książką i mógłbym programować normalne programy, tzn. np. dla Windowsa 7? Visual Studio 2010 Express? Visual Studio Express 2012 for Web? Proszę o przybliżenie tematu.

Pozdrawiam! :slight_smile:

Jeżeli chcesz tworzyć aplikacje na klasyczny pulpit, pobierz wersję. Nie jestem tylko pewien, czy na pewno potrzebny ci Visual. To potężne środowisko programistyczne, w którym na początku na pewno nie będziesz potrafił się odnaleźć. Oczywiście wszystko jest do ogarnięcia, ale moim zdaniem na początek wystarczyłoby ci lżejsze i prostsze Code::Blocks.

Symfonia jest już troszkę zapóźniona (chyba że znowu zrobili jakieś uaktualnienie), ale to nie znaczy, że powinieneś dostosowywać środowisko/kompilator do przestarzałego języka. Różnice między prezentowanym i aktualnym powinny być niewielkie. Kiedy któraś konstrukcja podana w książce ci nie zadziała, zapytaj o przyczynę na tym forum, a ktoś kompetentny na pewno wszystko ci wyjaśni,

Rzecz jest prosta, mianowicie Mikromiękii planował, że w wersji Express pakietu VS 2012 nie będzie możliwości tworzenia tradycyjnych aplikacji desktopowych, ale ostatecznie się z tego pomysłu wycofał więc nie ma problemu (potrzebujesz edycji ‘for Desktop’). Natomiast Visual Studio samo w sobie ma niekoniecznie trzymający się standardów kompilator. Na twoim miejscu zainstalowałbym najnowsze MinGW i do tego powiedzmy QtCreator’a jako IDE. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie :slight_smile:

Standardów, w których co druga operacja jest “implementation specific” i powoduje “unexpected behaviour”?

Wut? Jakoś tego nie zauważyłem, dasz jakieś przykłady? :slight_smile:

Przykłady rzeczy, które w standardzie C++ są określone jako “unspecified” albo “undefined”? Za długo by pisać, przeszukaj sobie standard, tam te słowa występują kilka razy na każdej stronie.

Przecież w C++ nawet rozmiary typów liczbowych nie są ściśle określone.

Ja od siebie polecam VS 2012 Pro, sam na nim pracuję pod Windows 7 i nie mam żadnych problemów, żeby tworzyć aplikację w C++.