Jaka wersja Win 7 do mojego komputera i co ze sterownikami?

Programem GParted możesz zwiększyć objętość danej partycji bez utraty danych.

Wiem, znam ten program od dawna. Mimo wszystko jest pewne ryzyko. Zobaczę. Może i tak zrobie, na ostatniej partycji mam sporo wolnego miejsca, zrobię defragmentację i “odgryzę” kawałek na konto partycji C.

Hmmm

A ja bym tam zostawił te 30GB.

Przywracanie systemu, to jakieś 1,5GB

Hibernacja - ok 2GB

Plik wymiany - ok 3GB

Wyłącz przywracanie i hibernację, a plik wymiany wrzuć na inną partycję i już zyskujesz 6.5GB

Na system i programy 30GB wystarczy. Gry można instalować na innej partycji, a jak koniecznie będą się one chciały instalować w Program files, to można to obejść przy pomocy stworzenia junkcji (linku symbolicznego).

Warto pamiętać, że ograniczając rozmiar partycji systemowej udostępniamy sobie więcej miejsca na dane.

Hibernacja jest mi zbędna, więc wyłącze. Gry instaluje na innych partycjach, a i mogę też większe programy wrzucić na inną partycję, nie ma przecież problemu. Przywracanie systemu, plik wymiany mogą zostać więc na C. Z tego co czytam, spokojnie wystarczy miejsca.

Dodane 24.01.2011 (Pn) 9:36

A jak ze sterownikami do płyty głownej ? Na stronie Foxconn są, ale 2007 rok i do Visty. Trzeba będzie je instalowac czy system sam sobie poradzi ?

Link do sterów: http://www.foxconnchannel.com/pl-pl/support/downloads.aspx?ProductModel=P35A&TypeID=pl-pl0000004

Instalować je pod Win 7 ?

Myślę, że ze sterownikami nie będzie problemu (nie musisz instalować).