Jaka wersja windy 8 na kompa bez systemu


(Przem742) #1

Witam, mam pytanko, bo się nie znam. Zamierzam złożyć sobie nowego kompa do gier, na który zamierzam zainstalować widnows 8 wersja 64.

Jaką wersje muszę nabyć ? Czy może być ta tańsza w wersji upgrade za ok. 240 zł , czy nie da rady i musi być ta wersja OEM czy jakoś tak za 340 pln ?

Z góry dziękuje za informacje i przepraszam za moją niewiedzę :wink:

-- Dodane 08.11.2012 (Cz) 12:46 --

Wie ktoś w końcu ?


(Atronics) #2

jeśli składasz nowy komputer, to nowy system

http://www.morele.net/microsoft-windows … 17-517156/

a ile dajesz pamięci RAM?

daj mu 8GB :wink:


(Grosjean) #3

Upgrade to mógłbyś zrobić na obecnym komputerze. Jeżeli składzasz nowy to tylko OEM lub BOX.


(Przem742) #4

A po co aż 8 GB ? :slight_smile: 4 GB nie wystarczy do gier czy jak ?

Dodane 08.11.2012 (Cz) 13:01

To który lepszy OEM czy BOX ? I co to za różnica ?


(Atronics) #5

na dzień dzisiejszy starczy

Dodane 08.11.2012 (Cz) 13:09

tylko co do 8mki wersji box nie ma licencja została nieco zmieniona z tego co tu piszą

http://pclab.pl/news51437.html


(roobal) #6

OEM i BOX to licencje udzielane na system. Licencja OEM przypisywana jest na stałe do jednego komputera i nie można jej przenieść na inny, np. gdy komputer się zepsuje, nie możesz użyć już tego kodu na innym. Licencja BOX daje Ci możliwość przenoszenia jej na inny komputer, np. gdy komputer się zepsuje, możesz zainstalować system na nowym komputerze i użyć tego samego kodu. Licencja BOX jest droższa od licencji OEM, chociażby z tego względu, że BOX daje Ci możliwość przenoszenia licencji z urządzenia na urządzenie. Licencja OEM udzielana jest bardziej producentom sprzętu, licencja OEM pozbawiona jest pomocy technicznej ze strony Microsoftu i ta odpowiedzialność spoczywa na producencie, jak składasz komputer, teoretycznie jesteś jego producentem, więc jesteś całkowicie pozbawiony pomocy technicznej (dlatego też OEM jest tańszy), natomiast BOX dostępny jest dla każdego wraz ze wsparciem technicznym ze strony Microsoftu. Które jest lepsze? Te które Tobie odpowiada, chodzi głównie o warunki licencji, no i na pewno o cenę.