Jaka wersje bardziej polecacie home basic czy premium

(Furyra) #1

tak jak w temacie bo nie wiem ktora wybrac

(Tomasz Paziewski) #2

premium posiada więcej funkcji a home basic jest pewnie tańsza

(Janek Max) #3

Ja bym polecał premium :x

(Artpas) #4

Zdecydowanie lepsza jest Home Premium. Wersja Home Basic to najbardziej okrojona wersja Visty z dostępnych na rynku.

(Elenka1984) #5

Polecam Home Premium :slight_smile:

(Mk 1983) #6

ja mam home basic i mi wystarczy w zupełności.

(Janek Max) #7

Jest jeszcze jakaś startowa ale nie dostępna w polsce :o (potrzebuje mniej ramu)

(aero) #8

dokładnie, jak ktoś ma nie za doby komp, potrzebuje systemu do siedzenia w necie, gadania na gg i sprawdzania poczty email to home basic sprawdza się dobrze, ale jak masz karte graficzną spełniającą wymagania aero glass to lepsze jest home premium

(Furyra) #9

nie stety moja karta aero glass nie pociagnie aha i jeszcze pytanie bo sa 3 etapy aero jest z tymi podobnymi do windows , nie przezroczyste i przezroszyste to to nie przezroczyste potrzebuje dobrej karty

(Janek Max) #10

mów po polsku

(Furyra) #11

sorki

ale chodzi mi o aero glass wlaczone czesciowo

bo jest wlaczone

wlaczone czesciowo

i wylaczone

(radko11) #12

Proponuję zdecydowanie premium. Za ok 45zł masz WMC i aero, możliwość instalacji na laptopie i inne;

http://www.microsoft.com/poland/windows ... hoose.mspx

W przypadku słabej karty graficznej zawsze możesz aero wyłączyć ale jak za rok kupisz sobie lepszą to się będziesz wnerwiał, że zaoszczędziłeś kawałek grosza i nie możesz się cieszyć fajnymi opcjami.

(Miwidlak) #13

Dokładnie tak :slight_smile:

Pozdrawiam

(Furyra) #14

a jeszcze takie pytanie ile koszyuje win vista home premium?

(Lasinski Jacek) #15

0mfg0rz , > http://sklep.centrumxp.pl/25,0,kategori ... a_OEM.aspx

(Furyra) #16

a co to jest oem?

(aero) #17

wersja sprzedawana np. z myszką , czyli z szeroko pojętym znaczeniem sprzętu.

(Miwidlak) #18

Mała poprawka AERO - kiedyś było z PODZESPOŁEM NIEZBĘDNYM DO URUCHOMIENIA KOMPUTERA (mysz odpada) a teraz można kupić OEM normalnie z półki w sklepie komputerowym

Pozdrawiam

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 16:14

OEM to jest typ licencji oprogramowania - są w niej pewne ograniczenia (oczywiście nie dotyczą one FUNKCJONALNOŚCI SOFTU) i tak np.:

1 - OEM aktywujesz - proces aktywacji generuje kod w oparciu o płytę główną kompa;

2 - nie możesz zainstalować tego oprogramowania na innym kompie (są sposoby na to);

Jeden z nielicznych (jak nie jedyny) PLUS licencji OEM - JEST TAŃSZA NIZ BOXowa wersja

Pozdrawiam

(Janek Max) #19

Ja mam Ultimate i nie mam już kasy :cry:

(Furyra) #20

Ja tam bym sie cieszyl ja mam tylko 50 zl a brakuje mi 349 zl na home premium :wink: