Jaką wersje Debiana pobrać?

Jak w temacie powyżej ^^ jaki Debian będzie najlepiej pasował.

Procesor: Intel® Pentium® Dual CPU T2370 1,73 GHz

RAM: 2,00 GB

Windowsa mam 32-bitowego.

LINK do wersji architektur - http://www.debian.org/CD/torrent-cd/

Masz procesor 64-bitowy, to możesz instalować wersje AMD64, ale 32-bitowa też będzie normalnie działać i386. No chyba że wolisz Debiana na jądrze FreeBSD, niż Linuksa, to masz tam kfreebsd-i386, kfreebsd-amd64, pierwsza wersja jest 32-bita, a druga 64. Wybieraj to, co ci bardziej odpowiada.

Dzięki, jeszcze takie pytanko czym różni się jądro FreeBSD od Linuksa, a czy 64-bitowy system nie będzie się aby ścinał ?

Z góry dzięki.

Linux czy FreeBSD są znacznie lżejsze od Windowsa i nie wiem czemu 64-bitowy system miał by się ścinać, a 32-bitowy już nie?

FreeBSD, a Linux to inne jądra. FreeBSD to Unix, a Linux to jego pochodna. Więcej sam nie wiem, nigdy nie używałem systemu na FreeBSD.

Tym, że jest tworzone przez twórców systemu FreeBSD, czym dokładnie się różni to nigdy nie wnikałem w szczegóły techniczne. Po twoich postach wnioskuję, że nie masz zbyt dużej wiedzy na temat systemów Linux czy BSD, dlatego proponuję pobrać Debiana standardowo operatego na jądrze Linux. Jądro FreeBSD może nie obsłużyć w pełni twojego sprzętu i możesz mieć problem z dograniem sterowników bez odpowiedniej wiedzy

Co do pytania o wersję, to możesz pobrać pod architekturę amd64.