Jaką wersję LibreOffice zainstalować

Cześć. Posiadam 64 bitowego Windowsa 8.1 . Staram się zachować w systemie swego rodzaju porządek, a co za tym idzie instalować oprogramowanie o jednolitej architekturze. Pytanie do użytkowników ww pakietu biurowego, ew openoffice. Czy do codziennego użytku zainstalować wersję 64 czy 32? Są jakieś zauważalne różnice w wydajności i stabilności oraz co ważniejsze, czy 64 bitowy libreoffice będzie działał z 32 bitową javą?

Od pojawienia się LO 5 używam go do codziennej pracy, sam wychodzę z założenia, że sokoro mam 64 bitowy OS to jeśli tylko to możliwe używam 64 bitowego softu. LO 5 używam pod Wind 7 i linuxem w obu przypadkach działa jak na razie bez zarzutów. Nie zauważyłem, żadnej różnicy w działaniu między wersją 32 a 64. No po za tym, że słabszym kompie działa gorzej no ale to wynika z winy sprzętu a nie softu. Co do javay to nie nie mam pojęcia.

Jeżeli Libre jest w wersji 64 to Java też musi być w 64 (Language Tool nie chce inaczej się uruchomić). U mnie  mam system 64-bitowy lepiej u mnie działa wersja 32-bitowa. Sam używam obecnie wersji 4.4.7 bo 5 ma jeszcze kilka niedoróbek (4.4.7 to ostatnia wersja z serii 4 - tzw. produkcyjna.