Jaką wersję PSP zakupić?


(Wookiesw) #1

Witam wszystkich. Planuję zakupić PSP E1000, lecz nie wiem czy będzie ona najlepszym wyborem? Nie mam zamiaru korzystać z wifi, którego nie ma w tej wersji. Zależy mi na tym aby, konsola była wygodna do grania, łatwa w obsłudze (głupie pytanie, bo praktycznie nie ma nic w tym trudnego :wink:) i posiadała baterię, która wytrzyma długi okres pracy, i żeby po prostu po roku działania nie siadła ( nie wiem jak to jest z psp, czy tam baterie po po prostu przestają działać, jak to jest w przypadku laptopów/notebooków) Budżet jaki mogę wydać na konsolę, to 450zł.

Z góry dziękuje za odpowiedź :wink:


(igrek) #2

Miałem psp fat czyli wersję 1000 miała ona wifi które działało dość przyzwoicie, jednak ma mniej pamięci ram, kup sobie slim&lite czyli np tą http://allegro.pl/konsola-psp-slim-2004 ... 75083.html ma 64MB pamięci operacyjnej, bateria w moim egzemplarzu trzymała do 9 godzin, Poza tym sprzęt fajny więc polecam.


(Wookiesw) #3

Właśnie podałeś link do tej wersji psp, na której ostatnio grałem :wink: Bardzo mi się spodobała, więc zastanowię się nad kupnem tej wersji.


(igrek) #4

Bierz tą lite, bo fat ma 32MB RAM, a ta którą podałem ma 64MB, gry działają miodzio. Poza tym ceny się dużo nie różnią, więc lepiej dopłacić te 20zł do większej ilości pamięci.


(Wookiesw) #5

A wersję 1004 też się opłaca kupić?


(igrek) #6

Jest deczko tańsza, ale jak pisałem ma mniej RAMU bo tylko 32MB, więc bierz tą slim&lite. Poza tym slim jest lżejsza i cieńsza. Nie ma się co zastanawiać, w tym czasie kiedy ja kupowałem swoją to slim był niedługo po premierze. Mówię ci szczerze bierz slima.


(TomisH) #7

igrek mylisz wersje konsoli - E1000 to tzw. "Street", a nie edycja konsolki sprzed lat.

Tak czy siak sprzęt nie ma Wi-Fi, dysponuje jednym głośnikiem (mono), więc faktycznie lepiej brać Slimkę.

http://pl.playstation.com/psp/support/g ... e-pytania/


(igrek) #8

Przepraszam mój błąd, jednak mimo wszystko tak jak mówiłem wyżej, lepiej brać slim, byle by nie w wersji piano&black, bo obudowa się "palcuje" i wygląda to niezbyt fajnie.