Jaką wersje systemu mam wybrać?

witam

niedługo zamierzam kupić windows vista. jednak nie wiem jaka wertsja będzie optymalna dla mojego systemu?

Celeron 2.6Ghz

GeForce FX 5200

768mb DDR

80GB HDD

:mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley:

to zalezy jaka wersje chcesz :slight_smile:

polecam home premium

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4009

Każda edycja Visty ma takie same wymagania.

Do domu polecam Home Premium (jest aero glass i media center), bo Home Basic się nie bierze bo jest 30zł tańsze i ma dużo mniej funkcji od H.P. Do biznesu Buisnes. Jak masz forsę to bierz Ultimate, czyli najbardzej wypasioną.

Moim skromnym zdaniem dla ciebie byłaby najodpowiedniejsza wersja Home Premium sam ją posiadam i muszę powiedzieć że nie wymagam Ultimate ma kilka opcji więcej ale starczy zainstalować odpowiedni program, i ma się wszystko…(nie chodzi mi tu o nic nielegalnego) chodzi mi o to że jak jakaś tam wersja nie ma np. Firewalla (ale mają wszystkie) to starczy tylko doinstalować go… :lol:

Wersja Basic ma to samo to Ultimate jeśli chodzi o bajery typu Aero i.t.p. wystarczy t tylko uaktywnić w rejestrze bo specjalnie jest zablokowane, zresztą te procedury przechodzili już posiadacze XP Home jak i Profesjonal

Home Premium to najrozsądniejszy wybór. Po co się bawić w jakieś modyfikacje rejestru, które zresztą nie u każdego zadziałają, jak różnica w cenie między Basic i Premium jest prawie żadna. Poza tym autor nie napisał do czego wykorzystuje komputer. Bo jeśli również do gier, to lepiej zostać przy XP, bo taki sprzęt ich nie pociągnie.

Premium najodpowiedniej popieram