Jaką wersję systemu Windows 7 wgrać na mój komputer?

Witam,

Planuję przesiąść się na 7, lecz mam pytanie jaką wersję systemu wgrać na mój sprzęt, Starter, Home Basic itd.? Ważne aby system działał płynnie. Proszę nie podawać innych systemów niż Windows 7.

Mój Sprzęt:

• Procesor: AMD Athlon XP 2400+ 2.0 GHZ

• Grafika: Nvidia GeForve 5 FX 5500

• Pamięć: DDR2 1.50 GB

• Dysk: Samsung HDJ 500 GB

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Hmm… U mnie na tylko trochę lepszej konfiguracji (mam Pentium IV HT taktowany na 3GHz) działa sobie Windows 7 Ultimate i jakoś daje radę. Rzecz jasna mam pełną świadomość, ze na takim sprzęcie:

  • nie zagram w nic co jest młodsze niż jakieś 5-6 lat

  • jak oglądam film (DVD, czy jakiś DivX) to zamykam większość innych otwartych programów (zostaje komunikator i kilka innych pierdułek). O filmach w HD mogę raczej zapomnieć

  • otwarcie kilkunastu-kilkudziesięciu kart przeglądarki (nawet w Chrome) zwykle kończy się odczekaniem kilkunastu sekund aż system zeswapuje to czego akurat nie używam.

  • antywirus nie może być pierwszy z brzegu. Trzeba wybierać jak najmniej obciążający system

Każda wersja da radę, Ultimate nie ma większych wymagań od np. Home czy Premium

rix98 , w innym wątku dostałeś info, że wersja systemu nie ma znaczenia na obciążenie komputera.

Zainstaluj ten, na który Cię stać finansowo, np. Ultimate jest znacząco droższy i do tego w użytku domowym nie wykorzystasz funkcji, które on posiada a za które zapłacisz niemała kasę. Za to Starter ma pewne ograniczenia.

Do użytku domowego optymalny jest Premium.

Tu poczytaj o różnicach poszczególnych wersji:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ts/compare

Dobrze. Bardzo dziękuję za pomoc (: