Jaką wersję systemu Windows 8.1 kupić do nowego komputera?

Witam, mam pytanie odnośnie Windows 8.1 nie wiem jaką wersję kupić czy BOX czy OEM?

I drugie pytanie czy np. Windows 8.1 BOX pozwala mi na zainstalowanie czystego systemu? Na tym komputerze nigdy nie było wcześniej żadnego systemu i chcę od razu zainstalować Windows 8.1 czy z płyty instalacyjnej zainstaluje Windows 8.1? Bo na stronie producenta http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/pdp/Windows-8.1/productID.288683500 jest napisane: “Ważne: pełna wersja systemu Windows 8.1 jest przeznaczona tylko dla użytkowników systemu Windows 7.” i “Korzystasz obecnie z systemu Windows XP lub Vista? Najpierw uaktualnij system do wersji Windows 8 – po zainstalowaniu będzie możliwa bezpłatna aktualizacja do wersji 8.1. Kup Windows 8.” Co to znaczy? Że na tej płycie za 350 zł jest tylko 8.1 żebym sobie mógł zaktualizować komputer jak już posiadam Windows 7 lub 8? Ale to jest nowy komputer, nie wiem jak to jest…

 

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Box - masz prawo do przeniesienia na inną maszynę

Box upgrade - to samo tylko musisz posiadać na tym komputerze licencję na XP/Vistę/7 

OEM - licencja przypisana do maszyny. Musisz nakleić naklejkę i w przypadku zniszczenia / zgubienia itd. komputera nie masz prawa do zainstalowania tego systemu (pomimo tego, że płytę masz) na innym sprzęcie

OEM upgrade - adekwatnie jak box tylko bez praw do przeniesienia.

Do tego masz jeszcze podział na Windows 8 i Windows 8 Pro.

 

Wszystkie wersje pozwalają na przeprowadzenie czystej instalacji. 

Microsoft zmienił warunki licencyjne od Windows 8 Od teraz OEM Win 8 to nie to samo co np OEM Win7

Bierz Windows 8.1 OEM Można go normalnie przenosić tak samo jak box Windows 7

To czyli jak kupię  MS Windows 8.1 OEM 64-bit PL 1-pack http://proline.pl/?p=WN7-00604#gossip to spokojnie zainstaluje go na nowym komputerze bez żadnych poprzednich wersji systemu Windows? Na tej płycie DVD jest normalna wersja do zainstalowania czystego systemu a nie tylko możliwość aktualizacji?

Tak to jest płyta instalacyjna do zainstalowania nowego systemu na dysku.

Czytałem gdzieś na forum że Windows 8 OEM można przenosić na inny komputer, albo ponownie aktywować po wymianie sprzętu np. HDD a że niby Windows 8.1 OEM na to już nie pozwala, jak to jest naprawdę?

Nie słyszałem nigdzie by nagle MS ponownie zmienił warunki licencji dla Windows 8.1 wiec raczej pozostaje tak jak przy Windows 8

Nie pozostaje, w przypadku Win 8.1, MS powrócił do starych zasad licencjonowania, czyli do OEM-ów i BOX-ów.