Jaką wersję Windowsa 7 zainstalować?

Na moim pięcioletnim, starym komputerku jest zainstalowany Windows XP Home SP3. Z racji niesamowitego syfu na nim jestem zmuszony do sformatowania dysku. Teraz się zastanawiam jaki system zainstalować. Wydaję mi się, że XP odpada, za niedługo koniec wsparcia technicznego dla niego. Nie wiem która wersja 7 będzie najlepsza, 32 czy 64 bit? Home, Professional? Proszę o rady.

 

AMD Athlon II X2 240        2,8GHZ   64 bit

Ram DDR2 2GB

ATI Radeon X550

Samo pytanie śmierdzi tym, że piracisz oprogramowanie … Forum z tego co wiem jak i większość stron nie popiera tego, a nawet wyniszcza …

Witam.

 

Procesor sugeruje instalacje windowsa 64bitowego lecz dostępna pamięć ram tylko 2 gb  może okazać się nie  wystarczająca co do wersji systemu windows 7 nie ma różnicy którą wybierzesz spokojnie daj 32 bit powinien działać bez problemu

 

nie wiem jak jest z dostępnością sterownika na 7 dla twojej karty graficznej

 

Ps… Hisagi może arus zamierza właśnie nabyć legalne oprogramowanie dlatego się pyta o właściwą wersję oraz architekturę nie zakładajmy od razu najgorszego

jw

Nazwa płyty głównej ?

MSI 770-C45, żadnych podzespołów nie będę wymieniać ani dokupywać. Jeszcze ewentualnie rozważam opcję zostania przy XP.

sterowniki dla Windowsa 7 dostępne 

 

http://pl.msi.com/product/mb/770C45.html#/?div=Driver&os=Win7%2032

 

siódemka spokojnie powinna pracować  na twoim dotychczasowym sprzęcie

 

po zainstalowaniu systemu zainstaluj najpierw 

 

chipset :ATI System Drivers for 7xx/8xx/SB7xx/SB8xx Series (except RS690, 740) restart systemu

 

następnie lan video  audio 

Dziękuję bardzo za pomoc, ale moim głównym pytaniem było: 32 czy 64 bit?

tak jak napisałem na początku skłaniałbym się przy tej konfiguracji sprzętowej do wersji 32 bitowej

Generalnie możesz na tym samym kluczu zainstalować 32 lub 64 bitową wersję. To do ciebie należy wybór. Kup Home Premium, masz w nim wszystko co potrzeba .

Jak już w innym wpisie wspomniałem przez kilka lat używałem Windows Vista a później Windows 7 w wersji 64bit mając tylko 2 GB ramu.

Działało idealnie  :slight_smile:

Również się z tym zgodzę choć nie w 100% gdyż dla przeciętnego użytkownika to w zupełności wystarczy. 

Chyba że nie jesteś przeciętnym użytkownikiem i np potrzebujesz z poziomu systemu mieć dostęp do sieciowych zasobów linuxowych itd to już tego w tej wersji nie znajdziesz. Tylko 2 najwyższych (obsługa podsystemu UNIX). Co do pytania: x86 czy x64, a powyżej piszesz że komputer ma kilka lat to z mego osobistego doświadczenia napisze jedno. Problem może być z urządzeniami peryferyjnymi starszego typu takimi jak stare kamerki internetowe, skanery. Po prostu jest bardzo trudno czasem o sterownik. Przy instalacji x64 masz dodatkową trudność bo nie wszystkie staerowniki są podpisane cyfrowo, lub stajesz przed wyborem, albo wersja producenta dość uboga podpisana, lub niepodpisana bogata wersja modowana (w moim przypadku stery do SB Audigy 2ZS). W tym przypadku bez pomocy programu EasyBCD 2.2.0 da się żyć, ale jest ciężko, w nim sobie na stałe włączasz by x64 akceptował sterowniki niepodpisane. 

 

Jeśli uznasz że Home Premium to za mało to zawsze możesz dokupić inny klucz i skorzystać z opcji zmiany wersji bez żadnej reinstalacji systemu. 

 

Co do sterowników to często używam dość dużej paczki o nazwie http://drp.su/ w wersji ISO, tylko tu koniecznie w przypadku wersji x64 musisz wymusić akceptację sterowników niepodpisanych. 

 

Mam nadzieję że udało mi się rzucić trochę światła na dylemat x86 x64.