Jaka winda dla mojego laptopa

Witam

Laptop ma konfiguracje:

Intel Core 2 Duo T6400 2000 MHz

3gb sdram 400mhz

GF 9600M GT 512

Dysk 250 gb

Obecnie mam win 7 64 ultimate, wcześniej była vista 64 ultimate. Oba te system działają wg mnie podobnie. Najbardziej mnie boli powolne uruchamianie i zamykanie systemu… Oraz ciągle zużycie ~1gb ramu.

Chciał bym spróbować win xp sp3 64 ale na moim laptopie (california access) trzeba trochę kombinować żeby go zainstalować, no i nie wiem czy w ogóle warto.

Ja poleciłbym Ci Sevena - dlaczego?

Bo jest najnowszy i nie warto się cofać. Ma w sobie od razu wgranych wiele funkcji, które w XP musiałbyś doinstalowywać zewnętrznymi programami.

Jeśli jednak bardzo chcesz sprawdzić XP wydziel partycję z twojego dysku (jakieś 25 GB) i na niej zainstaluj XP. Dzięki temu nie usuniesz Sevena a będziesz miał XP. Wybierz system który Ci bardziej odpowiada i usuń ten którego już nie chcesz… To chyba najlepsza metoda:)

Choć zawsze możesz spróbować zainstalować jakiegoś Linuxa…

Windows Se7en

Jeżeli chcesz system na który będzie szybko działać to zainstaluj XP (32-bit) - wersja 64 nie jest zbytnio udana, nawet sam MS o tym mówił… Jednocześnie musisz brać pod uwagę to, że jest to system stary, jeśli się nie mylę nie wspierany (wyłączając tylko łatki krytyczne)

Jeśli chcesz mieć system który będzie służyć trochę dłużej no to tylko Windows 7. Czy 32 czy 64 to już Twoja wola… Czy Home czy Premium… czy inne to zależy tylko od Twoich funduszy…

Vista? Jakoś mnie nie pasuje… i nie biorę jej pod uwagę.

Jeśli chciałbyś mieć system stabilny na dłuższy czas i miałbyś czas na naukę i zabawę polecam Linuksa… (tak przy okazji - Dziś wracam na Linuksa :D/ Świętujemy =D> :D/ )

Jeżeli Vista i Win7 wolno Ci się uruchamiają pobaw się z usługami które uruchamiają sie przy starcie, no i ogranicz sam autostart - naprawdę można przyśpieszyć start systemu

@Lonnger XP 64 bity chyba nie wchodzi w grę, bo on jest tylko w angielskiej wersji językowej.

Jeśli działanie W7 cię nie zadowala, spróbuj Windows XP (wersja 32-bitowa) albo jakąś dystrybucję Linuksa (polecam Mint).

A wersja win7 64 czy 32? Niby procek działa pod 64 ale i tak 90% programów które mam jest 32.

Windows 7 - chyba lepiej 64. Będzie działać podobnie jak 32, ale przyda się, kiedy rozbudujesz RAM.

Win 7 :wink: Płynniej będzie pracował niż XP’ek i do tej konfiguracji 32 bitową wersje systemu

Co? Od kiedy Windows 7 ma mniejsze wymagania niż XP?

A dlaczego nie 64? Teraz jest 3 GB, pewnie pamięć będzie rozbudowywana. Wtedy wersja 64 się przyda.

Bo Windows 7 jest szybszy od XP-ka, co nie znaczy że ma mniejsze wymagania.

Nie mówie o wymaganiach lecz o pracy systemu przy grach np płynniej działa niż XP, jest bardziej wydajny napewno :wink:

Wątpię żeby rozbudowywał pamięć … 64 bitowa wersja systemu to też problem ze sterownikami nie zawsze można je znaleźć … ale to wyłącznie zależy czy użytkownik myśli o ulepszaniu sprzętu :wink:

Polecam Windows 7