Jaka winna być wyświetlona wartość szybkości netu?


(Filifera) #1

Witam .

Od wczoraj podobno [wg. umowy] mam podwyższoną szybkość noostrady.... z 1 Mbit na 2 Mbity...

ale w podświetleniu połączenia sieciowego w trayu nadal pokazuje mi 100 mb/s....

czy to oznacza ,że zmiana nie została wprowadzona w życie ?

podpowiedzcie jak to sprawdzić ?


(Kfirszt) #2

Najszybciej sprawdzisz odwiedzając stronę http://www.speedtest.pl/. Jeżeli masz 2Mbps to wartość w okienku "Download" powinna oscylować ok. 2000. To co wyświetla się na Tray'u to szybkość połączenia pomiędzy Twoim komputerem a routerem bądź LiveBoxem. Niezależnie od szybkości łącza będzie Ci pokazywało 100Mbit/s.


(Johny) #3

Te 100 Mb to jest max jaki pociągnie twój modem,w Speed teście powinno ci pokazywać ok. 2000 kilobit i wskazówka na 2 Mb Download Speed,Upload - wysyłanie jest mniejsze zwykle ok 512 kbit=0.5 Mb=64 KiloBajty,gdy chcesz to w KiloBajtach kilobity dzielisz przez 8 czyli ok. 250 KiloBajtów - tak szybko max możesz pobierać dane


(Cedar) #4

Nie pisz bez sensu - to nie ma związku z prędkością modemu tylko szybkość wynegocjowanego połączenia karty sieciowej.


(Kpc21) #5

Nie tyle modem co karta sieciowa, router/switch i połączenie pomiędzy kartą sieciową a routerem/switchem (najmniejsza wartość).

Pomyśl logicznie, przecież dotychczas nie miałeś Neostrady z przepustowością 100 Mb/s (takiej opcji nie ma w ofercie i nie jest ona możliwa do zrealizowania przy technologii wykorzystywanej obecnie przez TPSA). I teraz też masz mieć tylko 2 Mb/s.

Sprawdź jak się ściągają pliki (przelicz tylko z bajtów na bity mnożąc przez 8). Tak się przekonasz.


(PaPuX) #6

Wystarczy sprawdzić synchronizację linii w panelu obsługowym modemu.


(Kpc21) #7

Przy czym synchronizacja jeszcze nic nie oznacza. Bo synchronizacja zazwyczaj zmieniana jest zaraz po podpisaniu umowy/aneksu, natomiast faktyczna przepustowość dopiero z dniem rozpoczęcia obowiązywania tej umowy/aneksu.