Jaką wybrać kartę dźwiękową? A może jednak lepszy DAC, ale jaki?

Witajcie, dziś przedstawię wam kilka kart dźwiękowych które sobie upatrzyłem.
Na początku wspomnę, że posiadam amplituner VSX-934 który to jest połączony z komputerem nie analogowo tylko poprzez HDMI. Robi robotę dźwięk jest czyściutki bez najmniejszych szumów wyraźny głęboki i wgl przesiadka z analogowego połączenia z integrą zrobiła mi buuuaaaam w głowie.
Zdaję sobie sprawę, że to zasługa jego wewnętrznego DAC który przetwarza dźwięk, z tond taki przeskok jakości względem dźwięku zintegrowanego w płycie z390 Gaming X a mowa o układzie Realtek ALC892.

A czemu zatem szukam tej karty dźwiękowej albowiem zdarza mi się grać coś na słuchawkach a także stremować i jaki znajduję problem posiadam słuchawki wraz z mikrofonem jack/usb - mikrofon szumi po połączeniu jack. Doczytałem, że panel przedni daje gorszy dźwięk i gorszy mikrofon, w moim przypadku to nie prawda słuchawki z tyłu łapią nawet ruch myszy to samo z mikrofonem i ogólnie gorzej brzęczy, z przodu jest szum ale lepiej gra. Szum znika kiedy dołączam kartę logitecha ale dźwięk jest cichy jak również mikrofon jest cichy i nie daje oryginalnej barwy głosu.

Dlatego zdecydowałem się na aktualizację o kartę dźwiękową, DAC chyba nie ma co mikrofon formatuje ogólnie ciężko znaleźć jakieś dac dobre. Mój budżet to maksymalnie 2000 zł myślę że lekko dało by rade go nadgiąć, ale po co przepłacać. Dlatego wybrałem sobie takie karty z racji mojego doświadczenia dużo sugerowałem się USB ale czy się mylę? Może jednak coś wewnętrznego?

Asus Xonar U7 MKII
Karta chwali się:
System dźwięku 7.1
Rozdzielczość bitowa 24 bit
Częstotliwość próbkowania 192 kHz
Stosunek sygnału od szumu 114 dB
DAC: Cirrus Logic® CS4398 i tu jakaś niezgodność bo producent twierdzi że wychodzi z niego dźwięk dwukanałowy.

Audiotrak USB Prodigy Cube Black Edition
Rozdzielczość bitowa24 bit
Częstotliwość próbkowania 192 kHz
Stosunek sygnału od szumu 108 dB
DAC Wolfson WM8776

TerraTec Aureon XFire8.0 HD
System dźwięku 7.1
Rozdzielczość bitowa 24 bit
Częstotliwość próbkowania 192 kHz
Stosunek sygnału od szumu 108 dB
DAC nie znalazłem informacji

I czas na klasykę:

Z tych rozwiązań najbardziej podoba mi się g6 a co wy powiecie.

I czas na coś wewnętrznego ale nie wiem jak u mnie to będzie skoro ruch myszy teraz tak zbiera i świst ala cewki czy coś.

A może są jakieś dobre DAC co obsługują też mikrofon? I tak sobie myślałem, że skoro mam amplituner 7.2 łączony przez HDMI z kartą graficzną (monitor wyprowadzony innym złączem) to chyba nie ma co inwestować w wielokanałowość w kartach aczkolwiek ta wirtualizacja w słuchawkach też potrafi zrobić robotę.

Co doradzicie?

Jak chcesz mieć dobrą jakość mikrofonu i przyzwoity dźwięk to kup jakiś interfejs audio z serii Focusrite Scarlett gen 3 (np 2i2).

Alternatywa (lepszy dźwięk) to typowy DAC audio typu ifi Zen Dac V2 + jakiś przywoity mikrofon na USB, np. Blue Yeti USB.

Wszelkie Creativy, ASUSy itp. bym sobie darował. Osobiście poszedłbym w DAC’a audio i mikrofon USB.

  • Gdybyś był zainteresowany to mam na sprzedaż (okazyjnie) prawie nowy Focusrite Scarlett 18i6 gen 3.

Trafiłeś na mój młyn :slight_smile: Odpowiedź z mojej strony i tak będzie subiektywna - ale do rzeczy:
Z kart wewnętrznych:
Albo BlasterX G6 albo AE-9 - przy dobrym połączeniu ze wzmacniaczem dają dobre efekty. Nie patrz na tabelki na stronie, bo w jednej są (w tym samym miejscu!) zniekształcenia liniowe a w drugiej stosunek sygnału do szumu (sic!).
Mam na myśli pozostałe karty, choć przy AE-7 vs. AE-9 też są błędy…
Wewnętrzne:
Prodigy Cube Black.
Bardzo zbliżone parametry, miękkie brzmienie na właśnie „liniowym” wzmacniaczu.
Z resztą poradzisz sobie w sposób programowy.
Pamiętaj o dobrym uziemieniu kompa, inaczej cienko to będzie brzmiało albo „uwalisz” kompa :slight_smile:
W żadnym wypadku boombox-a w stylu Blaster X7:) Miałem toto okazję raz posłuchać i niczym się nie różniło od półki „Made in…” (tu sobie dopisz, nie chciało mi się dokładnie dochodzić, gdzie to było robione).
Z ciekawostek dla Ciebie: mam jeszcze w kompie SB Live! w wersji Gold, zakupiony w roku 2001. Trafiłem idealnie, przeżyła sporo hucznych imprez i nadal gra jak nowa (choć przydałoby się już (??) wymienić elektrolity). Testowałem jakieś nowsze wersje swojego czasu i jakoś mi jej nie potrafi czasami nic nie zastąpić :slight_smile: Tak, że czasami nowe nie jest lepsze…
Tu naprawdę ciężko złapać złoty środek. Nieraz zależy, na jaką sztukę trafisz.
Ale powodzenia, pozdrawiam,

A gdzie ten DAC podepniesz? Odpowiedz mi kolego na pytanie: co Ci w tym momencie generuje dźwięk? sam DAC to tylko przetwornik, poczytaj moją wypowiedź - jest bardzo pobieżna ale coś oddaje. Źródło dźwięku kompletnie chyba pomijasz…

Szczerze trochę tak poplątane, że trochę nie rozumiem. Skupiłeś się na odtwarzaniu dźwięku, tak jak pisałem mam od tego amplituner który naprawdę daje rade i daje bardzo dobry dźwięk. Chyba że sugerujesz że pioner VSX 934 nie daje dobrego dźwięku i można to w jakiś sposób poprawić.
Jest połączony HDMI więc tak jak mówisz trafia tam 0-1 dac przetwarza a wzmacniacz wzmacnia.

Mi chodzi o to aby mieć coś co da dobry dźwięk na słuchawki tak wiem mam tutaj możliwość podłączenia słuchawek do ampli tylko musiałbym kupić przejściówkę a tam znowu by to nie pasowało tak do przodu podłączać po propstu nie chce tego robić.

Dlatego chcę coś co mi da dobry dźwięk na słuchawkach oraz miktorfon nie będzie żył swoim życiem. Sugerujesz abym kabla podpiął pod obudowę i do kaloryfera następnie testował?

„Z kart wewnętrznych:
Albo BlasterX G6 albo AE-9 -”
jedna z nich jest wewnętrzna druga zewnętrzna…

„Wewnętrzne:
Prodigy Cube Black.”
Tu jest wewnętrzna sama.

Teraz już nie wiem sugerujesz abym kupił dac i wzmacniacz, ale to chyba pod głośniki się robi (te mi grają dobrze) a nie pod słuchawki.

Wiesz tutaj sprawy głośnikowe ogarnięte. Chodzi głównie o słuchawki i mikrofon, z czego rzadko ale zdarzy mi się obejrzeć jakiś film z DTS czy innym dźwiękiem wielokanałowym na słuchawkach wiec też czasem fajnie to potrafi zadziałać dlatego myślałem coś o tej wielokanałowości.

Edit:
Ogólnie na przednim panelu po jack słuchawki zakłóceń nie łapią a dźwięk jest trochę cichy ale dość przejrzysty wydaje mi się że da radę z niego więcej wycisnąć jedynie z tyłu jest ten szum i słyszenie ruchu myszki - czyli co pewnie zostaje kupić dobry mikrofon USB czy coś do słuchawek jeszcze polecicie.

To który mic lepszy yeti pro czy yeti x? I jakie dac wraz ze wzmacniaczem pod te słuchawki? Ponadto z tego co czytałem to sam yeti może być jako karta dźwiękowa ale nie wiem czy tego chce bo zakłócenia itd.

Witam

Coś za bardzo kombinujesz. Piszesz, że masz podpięty ampli przez HDMI (czyli z ominięciem układu dźwiękowego na płycie głównej), a kawałek dalej, że słyszysz myszkę po podpięciu słuchawek do portów (audio, USB?) na tylnym panelu, i tu się nasuwa pytanie gdzie podpinasz myszkę (jak mniemam USB 3.0, a nie dedykowane obok gniazda PS/2).

Na twoim miejscu przestałbym kombinować a słuchawki i mic podpinałbym do ampli.