Jaką wybrac karte graficzną dla systemu Vista?

Mam zamiar zmienic karte graficzną,jaka bedzie najlepsza pod Viste?

Szuka czegos w granicach 600-1000zł.Oczywiscie musi obsługiwac WDDM (Windows Display Driver Model) Czy gdzieś można pobrac stery z WDDM dla X800GT?

może ta?

http://www.allegro.pl/item179350169_msi … e_mat.html

lub ta?

http://www.allegro.pl/item178578305_pci … reme_.html

6800gs jest spoko,tylko czy pociągnie CARBONA?

ja na xp grałem w carbona z full detalami na geforce 5500 :stuck_out_tongue: sam nie wiem jak to możliwe ale w rozdzielczości 1024x768x32px + full detale chodziło płynnie 0_0

tak sobie mysle ze jesli zamienie moją X800GT na geforce 6800gs to nie posune sie o wiele do przodu :-k

przeciesz 6800gs to nic jak tylko stara odswierzona geforce 6800

…a 6800 i X800GT to ta sama klasa.

to dołóż troszkę i kup coś takiego:

http://www.allegro.pl/item180326420_msi … v_hit.html

Na Twoim miejscu dołożył bym na ta 8800 GTS myślę że na prawdę warto :slight_smile:

Zamieniając swojego Radeona X800GT na GeForce 6800GS zbyt wiele nie zmienisz jeżeli chodzi o wydajność w grach. Na Twoim miejscu, jeśli miałbym już wydawać tyle kasy na kartę graficzną wolałbym dołożyć do tego GeForce 8800GTS (320MB) lub poczekać jeszcze trochę i kupić 8800GTS z 640MB pamięci.

LUDZIE !!

Ja na razie czekam na premierę nowych 8xxx cenowo ze średniej półki. Pojawią sie stanieja za pół roku i kupie. Na razie ciągnę na 7600GT - przełozony z drugiego kompa.

IMO - to nie jest dobry czas na kupowanie grafiki do Visty. Za mały wybór wśród kart directX 10 ready, za wysokie ceny i brak softu pod to. Wszystko sie zmieni na jesieni. Do tego czasu cos zastępczego i voila

I po co wam te 8xxx one będą sie roznic tym ze będziesz mógł pykać w gry z obsluga directa 10…pierwsza gra ukaze się w lipcu…crisis coś takiego… Po co teraz kupowac te tańsze ? lepiej poczekac do lipca … cena spadnie i to bardzo !!

…i chyba tak zrobie,poczekam do jeseni moze cos sie zmieni…no ceny napewno :smiley:

poczekaj rok a ceny C2D i GF 8800 zmaleją o połowe

a wogóle nVidia ma wydać karte podobną do 8800 ale gorszą i ma się nazywać 8200 albo 8600

Svilar Dusan proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

Ja polecam Radeona x1950 Pro 256Mb Gddr3 HDCP(czyli system zavezpieczen high definition…wiadomo ze niektore sprzety sa gotowe do HD ale nie maja obslugi HDCp,przez co sie nie da uzyskac FUll HD 1080x

a czasami nawet zwyklego HD 720x, ta karta nie ma takich problemow ;))

600-630zl a sprawuje sie niezle, w testach pobija geforce 7900 a w jednym nawet 8800gts( ale to pobicie bylo rzedu 0.12%…niewiele,a le biorac pod uwage iz to karta z wyzszego modelu i oblsuga directX10 daje do namyslu) Z niczym nie mialem problemu z ta karta na viscie, stery sa dobre i co miesiac aktualizowane, gry chodza dobrze i niezwykle wydajnie zwlaszcza na viscie x64, na viscie x86 tez, ale o kilka % gorzej niz na XP i kilkanascie % gorzej niz na viscie x64, gdzie to wydajnosc jest wieksza niz na xp sp2.

[

po Pierwsze : 8800 , jest to nowe arcydzięło które obsługuje dircecta 10 , a jeśli nie wiesz co to jest D 10 , to sobie poczytaj w necie jaka jest gigantyczna różnica od dx 9 !!

Ale sobie porownaj ceny Geforce 8800 i radeona x1950 Pro :smiley:

Ta karta w zupelnosci wystarczy na Viste i wiekszosc gier, no chyba ze wyjdzie Unreal Tournament 2k4… ale tej gry to nie wiem czy moj komp pociagnie…

MIałęm XP ,Carbon i inne giery … np Carbon na max ustawieniach troche mulił … Zainstalowalem Viste , carbona i carbon na max ustawieniach działa bezproblemowo płynnie :slight_smile: i inne giery . A propo 8800 trzeba poczekać z jeden rok , jak sie pojawią gry pod niego…Pierwsza w Lipcu 2007 > crisis ;]

Ja tam nie narzekam na viste i gry… zwlaszcza teraz bo od kilku godzin mam viste 64Bit i wreszcie dziala na niej net :smiley: A jesli sie ma 64bitowy procek to i gierki na voiscie 64bit szybciej zasuwac beda, bynajmniej w teorii…na szczescie u mnie sie sprawdzilo :smiley: