Jaką wybrać kartę graficzną, żeby dobrze działa z komputerem

(Taras Basket) #1

Witam. Chciałbym kupić sobie nową kartę graficzną, bo wychodzą teraz fajne nowe gry i myślę, że moja stara karta już raczej ich nie pociągnie (Assassyn 4 już słabo działał). Mógłby mi ktoś doradzić jaką kartę mogę zakupić, żeby dobrze działała z moim obecnym sprzętem, dodam że chciałbym wymienić tylko kartę graficzną. Podaję dane mojego PC:

Windows 7 64 bity,

procesor Intel® core i3 CPU 540 @ 3,07 Ghz,

zainstalowana pamięć RAM 4 GB,

zasilacz chyba 400 W

karta graficzna ATI Radeon HD 5570

Czy mam coś jeszcze podać?

(WolfX) #2

"Zasilacz 400W" to niekoniecznie zasilacz 400w. Podaj pełną markę zasilacza, a najlepiej zrób zdjęcie etykiecie i wstaw je tutaj.

(Ationx) #3

No i przede wszystkim podaj budżet oraz to czy karta ma być nowa lub używana bo bez tego ani rusz.

(Taras Basket) #4

Dodaje zdjęcie zasilacza. Kartę chciałbym kupić nową i fajnie by było jakby jej cena oscylowała tak około 400-600 zł.

post-266591-0-33850300-1413291779_thumb.

(Ationx) #5

Zasilacz niestety do wymiany. Najtaniej i sensownie to Corsair VS450

do tego powiedzmy taka grafika

No i to tyle co tutaj można poradzić.

(Taras Basket) #6

I jeżeli kupie ten nowy zasilacz i taką kartę to wszystko będzie sprawnie działało? Czy na tej karcie i z tym zasilaczem będę mógł spokojnie pograć w takie gry jak Assassin's Creed Unity, Dragon Age 3, Wiedźmin 3, Shadow of Mordor?

(Ationx) #7

Jako tako pograsz, choć ULTRA w FullHD to nie oczekuj. Zasilacz możesz zamontować sam. Przy komputerze odłączonym od prądu nic Cię przecież nie porazi.

(Taras Basket) #8

Ultra full HD to ja nie potrzebuję, chdzi mi tylko żeby rozgrywka szła płynnie bez żadnych lagów itp :wink:

(Ationx) #9

Jak dostosujesz odpowiednio opcję graficzne to powinieneś jako tako pograć bez lagów.

(Taras Basket) #10

ok, to jeszcze się chciałem spytać, ta karta co mi ją zaproponowałeś to jest dużo lepsza, niż ta co obecnie mam? chodzi mi w ogóle czy ta moja obecna karta jest już przestarzała i wymaga wymiany? moja obecna karta: karta graficzna ATI Radeon HD 5570

(Ationx) #11

@up

A co mają GTX 970/980 do budżetu ledwo 450 złotych na kartę (bo jeszcze zasilacz trzeba kupić) i pierwszego i3? Z używanych to co najwyżej na GTX 660 może polować w tej kwocie i nie prędko coś mocniejszego za te pieniądze kupi.

(Taras Basket) #12

to mówicie, że ta karta z tym nowym zasilaczem będzie dobrze działać?

(Taras Basket) #13

Jest problem,kupiłem ten zasilacz co mi polecisliscie, tyle że nie posiada on takiej wtyczki jak na zdjęciu. Co mam zrobić? Bez tego nie chce mi ruszyć komp.

Fotka

post-266591-0-33887600-1413902764_thumb.

post-266591-0-39986100-1413903768_thumb.

(mrFreeze) #14

Jedna wtyczka jest dzielona na pół czyli z 8 pin robi się 2x4pin. Oczywiście rozłącza się nic czasem nie rozcinaj.

(Taras Basket) #15

mistrzu mój xd, jak powiedziałeś tak zrobiłem i wszystko działa. Dzięki :wink: takie jeszcze pytanie czy po zamontowaniu nowego zasilacza da się zaobserwować że komputer lepiej śmiga, czy coś w tym guście, czy będzie to po prostu widoczne np. po wymianie karty graficznej, że będzie widać że ma moc na nią i działa? ??

(mrFreeze) #16

Niezauważysz różnicy. Oczywiście nie wspomnę, że sprzęt dłużej pociągnie (teoretycznie) nie doświadczysz blue screenów (związanych bezpośrednio z zasilaczem). Markowy zasilacz to jak dobrej klasy akumulator w samochodzie, który nawet przy -30 kręci.