Jaką wybrać kartę TV?

Mam w tej chwili Leadteka Winfast TV2000 Expert, ale jakoś jest “taka sobie”, kanały wyszukuje i nie wymaga kosmicznie mocnego sygnału, ale obraz, szczególnie w ruchu nie jest już taki dobry, szczególnie ten nagrany (nagrywam w maksymalnej dostępnej jakości w MPEG-2). Obraz w moim 18-letnim Panasonicu jest o niebo lepszy. Karta już nie najnowszych lotów niestety, myśle że może warto zastanowić się nad czymś lepszym. Jest coś lepszego nad czym warto się zastanowić?

Chodzi oczywiście o normalną TV naziemną.

Odradzam Philipsa Procteus, czy jakoś tak. Trzeba się było namęczyć z wyszukaniem kanałów, nie polskiej TV, trzeba było ustawić czeską, szukanie dźwięku to jak łamanie szyfru. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że lepiej coś z AverMedia, jest polecana w gazetach typu PCWK, PCF.

Rozumiem że na złącze PCI. Compro VideoMate X500

A z AverMedia? 2 in 1. AVerTV-DVB-S-Hybrid+FM. Po co przepłacać. Super rozwiązanie :smiley:

Najlepsze tunery robi AverMedia.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja edytuj.JNJN

Tak oczywiście PCI, tutaj zamieszczam proste porównanie jakości filmu nagranego moją kartą, a filmu jaki można dostać w Internecie (jednak również nagrany z TV)

Moja karta:

mojakartaub4.jpg

Film z Internetu:

innakartasl7.jpg

Film na żywo nie jest o wiele lepszy od tego nagranego (nagrywam na najwyższej możliwej jakości), a już na pewno dużo gorszy od tego co jest na 2 zdjęciu.

Czy te AverMedia dadzą rady dać taki obraz?

Nie potrafię odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Ale tutaj http://s006.wyslijto.pl/index.php?file_ … 1987743994 masz klip nagrany przeze mnie kartą AverMedia Super 007 - rozdzielczość 640 x 480, sygnał z kablówki, obraz lekko rozjaśniony w ustawieniach tunera.

Tak czy siak twoja karta to, delikatnie mówiąc, chłam.

AverMedia robi najlepsze tunery odkąd pamiętam (pierwszy tuner AM miałem jeszcze na komputerze 386).

No i proszę, a tak mi wszyscy tą kartę kiedyś polecali, mówili że nic nie pobije Leadteka itp…

Miałem kiedyś kartę firmy PixelView, brat cioteczny ma kartę WinFasta, no i na obrazie z PV i WF ciągle latają jakieś pasy, ciągle jakieś zakłócenia, chwilowo pomaga ruszanie anteną (technika rodem z telewizora rubin), a na AM obraz ostry jak żyleta. Zdarzają się gorzej odbierające kanały, na których coś lata na obrazie, ale to margines, szacunkowo 5 proc. wszystkich.

Zdarza się czasem że na tej mojej jest lepiej, ale kiedy tylko obraz jest w ruchu to robi się to co dałem wcześniej. Jak się ogląda to nawet jest znośnie, ale jakość pojedynczej klatki pozostawia wiele do życzenia. U mnie jeszcze tak jest np. na Polsacie, że co jakiś czas dźwięk jakby przerywa, potem robi się na chwile głośniejszy, żeby potem znów się ściszyć do normalnego poziomu, za jakieś 20minut znów to samo.

Polecasz jakąś konkretną z tych Avermedia?

Tę swoją mogę polecić - Super 007. Albo nowszy model (może już jest; moja jest stosunkowo stara, mam ją już pół roku).

W tym klipie co nagrałeś obraz jest super, ale dźwięk niestety odstaje od mojego Winfasta. Nagrywałeś na obniżonych ustawieniach dźwięku?

Nie jestem specem od nagrywania. W każdym razie w tym klipie dźwięk jest o jakości (przeklejam):

  • Częstotliwość próbkowania: 44100 Hz

  • Jakość próbki: 16 bit Stereo

  • Jakość audio: 128 Kbps

Można to oczywiście modyfikować.

Mam instrukcję do karty w PDF, ale tam jest po łebkach - nie ma szczegółów nt. opcji nagrywania.