Jaka wybrać pamięć ram i jaki dysk

(Netacadcisco) #1

chciałabym kupić w jednej kości 1gb RAM DDR oraz dysk twardy na RAMy mam zamiar wydać ok 100 zł z wysyłką a na dysk ok 150 zł, dysk chciałabym jak najpojemniejszy

(efazeti) #2

ramy możesz wziąść 1GB DDR 400MHz firmy GoodRam, niestety nie napisałeś jaką masz płytę i obecną pamięć

a co do dysku to albo ten co napisał kamilslarz , albo WD3200AAKS z serii jednotalerzowej (chyba B3)

ale znów nie wiadomo czy dysk ma być na ATA czy SATA

(system) #3

Tak jak poprzednik dysk Samsung SpinPoint F1 320GB - najszybszy na rynku, cichy, pojemny.

(Darth ReX) #4

Ja również proponuję Samsunga F1 320GB.

(Netacadcisco) #5

mam płyte z chipsetem sis 755, obecnie mam 512mb RAMu i mam jeszce jeden wolny slot, w instrukcji pisze ze moge mieć max 1gb na slot więc powinno być ok, jeszcze jedno dajcie linka gdzie mogę kupić tego samsunga

(Darth ReX) #6

Na przykład tutaj. Przepraszam za sklep, ale nie chciało mi się szukać. Gdzie indziej powinno być taniej.

(efazeti) #7

Panowie, polecamy tutaj samsunga F1, ale nie wydaje mi się, aby płyta obsługiwała SATA

fasaber , to że masz 512MB nic nam nie mówi, jaka prędkość? 133MHz, 166MHz, 200MHz?

(Darth ReX) #8

Fasaber , mogłabyś być tak miła i podać dokładną nazwę płyty? :slight_smile:

(Netacadcisco) #9

everest pokazuje:

Nazwa płyty głównej ECS 755-A/A2 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN) a na płycie głównej jest napisane PCChips m870, nie wiem dlaczego

DIMM2 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz) (2.0-4-4-7 @ 166 MHz)

a co do sata to na płycie mam dwa wejścia na dyski sata które mogą pracować w RAID

(Darth ReX) #10

Dobra, to dziękujemy, można tu wcisnąć spokojnie tego samsunga oraz RAM DDR1 400MHz.

(Netacadcisco) #11

mam jeszce jedno pytanie czy ten dysk:

http://max24.pl/produkt,927493,samsung_ ... pT=1657.32

to Samsung Spin Point F1 320 GB bo chyba najtaniej wychodzi tym bardziej ze ten sklep internetowy znajduje sie w moim mieście ??

(niezDarek) #12

tak to jest ten sam dysk

(Darth ReX) #13

To to samo.