Jaka wybrać pamięć ram i jaki dysk

chciałabym kupić w jednej kości 1gb RAM DDR oraz dysk twardy na RAMy mam zamiar wydać ok 100 zł z wysyłką a na dysk ok 150 zł, dysk chciałabym jak najpojemniejszy

ramy możesz wziąść 1GB DDR 400MHz firmy GoodRam, niestety nie napisałeś jaką masz płytę i obecną pamięć

a co do dysku to albo ten co napisał kamilslarz , albo WD3200AAKS z serii jednotalerzowej (chyba B3)

ale znów nie wiadomo czy dysk ma być na ATA czy SATA

Tak jak poprzednik dysk Samsung SpinPoint F1 320GB - najszybszy na rynku, cichy, pojemny.

Ja również proponuję Samsunga F1 320GB.

mam płyte z chipsetem sis 755, obecnie mam 512mb RAMu i mam jeszce jeden wolny slot, w instrukcji pisze ze moge mieć max 1gb na slot więc powinno być ok, jeszcze jedno dajcie linka gdzie mogę kupić tego samsunga

Na przykład tutaj. Przepraszam za sklep, ale nie chciało mi się szukać. Gdzie indziej powinno być taniej.

Panowie, polecamy tutaj samsunga F1, ale nie wydaje mi się, aby płyta obsługiwała SATA

fasaber , to że masz 512MB nic nam nie mówi, jaka prędkość? 133MHz, 166MHz, 200MHz?

Fasaber , mogłabyś być tak miła i podać dokładną nazwę płyty? :slight_smile:

everest pokazuje:

Nazwa płyty głównej ECS 755-A/A2 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN) a na płycie głównej jest napisane PCChips m870, nie wiem dlaczego

DIMM2 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz) (2.0-4-4-7 @ 166 MHz)

a co do sata to na płycie mam dwa wejścia na dyski sata które mogą pracować w RAID

Dobra, to dziękujemy, można tu wcisnąć spokojnie tego samsunga oraz RAM DDR1 400MHz.

mam jeszce jedno pytanie czy ten dysk:

http://max24.pl/produkt,927493,samsung_ … pT=1657.32

to Samsung Spin Point F1 320 GB bo chyba najtaniej wychodzi tym bardziej ze ten sklep internetowy znajduje sie w moim mieście ??

tak to jest ten sam dysk

To to samo.