Jaką wybrać pastę termoprzewodzącą do laptopa?

Jaką wybrać paste termoprzewodzącą do laptopa Lenovo Legion y720? Czy pasta ma przewodzić prąd czy nie?
Procek mi się grzeje na 90 stopni podczas grania.

Taka sama jakiej używa się w przypadku komputerów stacjonarnych. Srebrna, diamentowa, cokolwiek co ma dobre właściwości termoprzewodzące. Prawdopodobnie będziesz również musiał zainwestować w termopady.

1 polubienie

A te termopady to tylko w okolicach procka i grafy? czy gdzies jeszcze?

A czy wgl lepiej to zrobic samemu czy dac na gwarancje? Oni dadza jakas porzadna paste czy byle co?

Ciężko powiedzieć - jak serwis leci po kosztach to dadzą cokolwiek. Robiąc to samemu wiesz co dajesz - i jak będzie zrobione źle to możesz być zły tylko na siebie. Nie ma nic gorszego od sytuacji kiedy płacisz za serwis niemałe pieniądze a twój sprzęt naprawia początkujący praktykant :stuck_out_tongue:

Thermal Grizzly Conductonaut (TG-C-001-R) - 35zł

http://www.thermal-grizzly.com/en/products - to aktualnie jedna z najlepszych

Czy koniecznie musze wymieniac te termopady?

Tak. Po podniesieniu chłodzenia stracą swoje właściwości - zapewne są suche, a chłodzenia drugi raz identycznie nie zamontujesz i na pewno nie będą odpowiednio przylegać. Standardowo są montowane od milimetra w górę, ale nic nie stoi na przeszkodzie by ewentualnie nałożyć jeden na drugi gdyby przypadkiem odległość była większa - nie wygląda to może profesjonalnie, ale zdaje egzamin. Termopady kosztują grosze.

a nie dawno kupilem ssd do tego lapka samsung 960 evo nvme. Czy jemu moge zalozyc taki termopad? Czy to sie przykleja jak naklejke?

Termopad to przewodnik ciepła, a nie jego rozprowadzacz. Do dysków SSD są naklejane, ew montowane na zaciski radiatory w tym guście:

Choć nie wiem czy do laptopa się coś takiego zmieści.

Polecam
https://www.parts-people.com/index.php?action=item&id=3593
Taką pastę mają serwisanci Della

Arctic MX-4