Jaką wybrać płyte główną i procesor

Cześć,

Mam zamiar kupić płytę główną i procesor do 350zł (budżet bardzo skromny). Tyle tego jest że nie wiem co wybrać :slight_smile: .
Podpowiecie co w tej cenie będzie najlepsze . Przeznaczenie głównie gry (nie będę bawił się z podkręcaniem itd).

Edit.
Obecnie szukam na allegro :wink:

Z taką kasą wal chłopie na piwo lepiej :slight_smile:

Dzięki ale nie piję :stuck_out_tongue_winking_eye:

Płyta H61 i procesor i5-2400

A jaki RAM masz? I jaki zasilacz?

Cześć,

Obecnie mam 6GB DDR3 hmm o ile pamięć mnie nie myli to chyba 1333 no i jeśli chodzi o zasilacz to jeszcze nie mam ale zastanawiam się nad 500 lub 600W żeby był jakiś zapas “mocy” :slight_smile: .

Jak myślicie dobra płyta główna Asus P8H61-MX R2.0?

@lordjahu Jako że twoja pomoc i informacje są pomocne chciałbym ciebie spytać czy w/w płyta z i5 3470 będzie w tym budżecie ok?

Będzie jak najbardziej odpowiednie, sam się przymierzam do tego procesora z podobną płytą :smiley:

Kurcze wszystko pod górkę mam :slight_smile:

A co powiecie o :

GA-B75-D3V (v1.1) z CPU i3 3240 około 315zł ( i tak go wymienię na i5),
GA-H77-DS3H (v1.1) z CPU i5 3470 450zł

Widzę że Ci się nie spieszy :grin:
2gi tak, 1szy nie.
A polujesz tylko na Intel? W te kwocie będzie też FX-83xx + MOBO.

Ano masz rację nie spieszy mi się bo chce wybrać dobrze.
Tzn. Pierwsza płyta odpada a druga już jest ok (wybacz ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem).

Myślę że zrobię tak jak zaplanowałem tzn. intel+ nvidia (może AMD) ponieważ jestem trochę walnięty i jak coś zaplanuję to już tego nie zmienię :slight_smile: .

Gdy skończę to co rozpętałem, zacznę odkładać na CPU ryzen 5 (jest na drugim planie i ostatnim ) itd.

Dziś będę miał GA-H77-DS3H (v1.1) z CPU i5 3470 i zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (darmowy ).

Czy aby napewno będzie to dobry zasilacz? Pytam bo w planach mam jeszcze uzbierać na :

  • GPU (np. jakiegoś 4GB)
  • 16GB ram
  • 3x wentylatory (obudowa i chłodzenie cpu)

Przy tym procesorze bardzo dobry, zostaje z 300W na GPU.

Aha to się cieszę :slight_smile: Zobaczę co pokaże mi kalkulator PSU be quiet .
Tzn wybiorę jakąś konfigurację i zobaczę co mi z tego wyjdzie (nie będę brał tego dosłownie).

Edit.

Taki dostałem za darmo (nie moje ogłoszenie, tylko znalezione w olx ):

To faktycznie jak za darmo.

Wybacz mi ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Tzn jest tak tani że prawie za darmo czy jak?

Dokładnie, nowy kosztuje 180zł, ma certyfikat bronze, a w rozsądnej cenie za jakieś 120zł mógłby pójść używany.

1 polubienie

Aha no to super :slight_smile: . Zbieram dalej a temat zostawię bo wrócę do niego nie raz .

Dziś będę miał obudowę, która jest tania i bez bajerów (szkoda że nie miałem więcej kasy :frowning: ).

Niezły wybór, ja tam z tej niskiej półki mam tylko 1 faworyta.