Jakas alternatywa do pomocy zdalnej microsoftu?


(Redshark) #1

Pomoc zdalna zaimplementowana w systemie windows umozliwiajaca widzenie pulpitu a nawet przejecie kontroli nad innym komputerem przez internet do dzialania wymaga niedosc ze ostatniego dodatku service pack2 i messengera w wersji 7.5 (oraz zarejestrowanym kontoem w tym programie) to nie zawsze sie laczy dobrze i wystepuja problemy... Czy znacie moze jakies inne programy czy to darmowe czy platne umozliwiajace zobaczenie pulpitu kolegi np z drugiego konca miasta poprzez internet???? :?


(Lisek) #2

Ja tak zupełnie z innej beczki.

Używam RDC już od dłuższego czasu i naprawdę pierwszy raz usłyszałem, że do tego potrzeba ServicePacka i messengera. Używałem pulpit zdalny jeszcze zanim pojawił się SP2, w dodatku nie mam zainstalowanego messengera, bo po prostu nie używam.

Do tego wszystkiego działa znakomicie i nigdy praktycznie nie mam problemów z łączeniem się z kompem.

Więc jak to jest z tym co napisałeś?

Alternatywa jaką znam:


(pysiu) #3

wiecej informacji o urzywaniu masz VNC - http://www.banita.pl/porady/vnc.html


(Redshark) #4

dzieki a co do wymagania messengera 7.5 i service packa2 to sie wlasnie zmienilo bo kiedys tego nie trzeba bylo miec ale od paru miesiec ten wymog zostal wprowadzony wiem bo uzywam regularnie zdalnego pulpitu i jakby microsoft wymusil na mnie te zmieny ale dzieki za jakies alteratywne propozycje :))