Jakas alternatywa do pomocy zdalnej microsoftu?

Pomoc zdalna zaimplementowana w systemie windows umozliwiajaca widzenie pulpitu a nawet przejecie kontroli nad innym komputerem przez internet do dzialania wymaga niedosc ze ostatniego dodatku service pack2 i messengera w wersji 7.5 (oraz zarejestrowanym kontoem w tym programie) to nie zawsze sie laczy dobrze i wystepuja problemy… Czy znacie moze jakies inne programy czy to darmowe czy platne umozliwiajace zobaczenie pulpitu kolegi np z drugiego konca miasta poprzez internet??? :?

Ja tak zupełnie z innej beczki.

Używam RDC już od dłuższego czasu i naprawdę pierwszy raz usłyszałem, że do tego potrzeba ServicePacka i messengera. Używałem pulpit zdalny jeszcze zanim pojawił się SP2, w dodatku nie mam zainstalowanego messengera, bo po prostu nie używam.

Do tego wszystkiego działa znakomicie i nigdy praktycznie nie mam problemów z łączeniem się z kompem.

Więc jak to jest z tym co napisałeś?

Alternatywa jaką znam:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=50&id=927

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=50&id=1029

wiecej informacji o urzywaniu masz VNC - http://www.banita.pl/porady/vnc.html

dzieki a co do wymagania messengera 7.5 i service packa2 to sie wlasnie zmienilo bo kiedys tego nie trzeba bylo miec ale od paru miesiec ten wymog zostal wprowadzony wiem bo uzywam regularnie zdalnego pulpitu i jakby microsoft wymusil na mnie te zmieny ale dzieki za jakies alteratywne propozycje :))