Jakaś dobra alternatywa dla Windows Movie Maker


(matiimakaka ) #1

Wiem takich wątków było już sporo, ściągnąłem już chyba z 10 programów, które ponoć miały być lepsze od WMM, ale się na nich zawiodłem. WMM mnie już denerwuje, ponieważ średnio co 2-3 min. wyłącza mi się, a treść, nawet jak jest zapisana, traci się. Moje małe wymagania to takie, żeby była oś czasu, w której łatwo można przyciąć film, ponieważ robię to bardzo często, nie lubię utrudnień, co jeszcze? program może kosztować max 100zł. ma odtwarzać MP4 i robić filmy, rzecz jasna w jakości HD, w formacie dla mnie obojętnym. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


(Drobok) #2

http://allegro.pl/hit-sony-vegas-studio ... 81229.html ?? :slight_smile:


(matiimakaka ) #3

Czy to nie jest przypadkiem ten program który kosztuje powyżej 1000zł? Nie chcę się nadziać na jakiegoś "pirata" który potem nie będzie działać? Tyle kosztuje oryginał? Bo SV Pro kosztuje powyżej 2000zł. Studio też będzie chyba kosztować coś w tej okolicy? Mylę się?


(Nadi) #4

Napisz do mnie PW ,a postaram Ci sie pomóc w problemach z Makerem.Znam go praktycznie od podszewki.


(Drobok) #5

To po prostu uboższa wersja, porównanie masz tutaj >> http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/compare


(matiimakaka ) #6

A czy SV obsługuje format MP4? Bo nigdzie o tym przeczytać nie mogę.

EDIT:" Import plików AVI, DV, SWF i MPEG 1 i MPEG 2; "

Chyba nie ma wsparcia dla MP4, a ja nie chcę się nadziać....

-- Dodane 05.08.2012 (N) 19:31 --

Przeczytałem, że Sony Vegas Pro 9 ma na 100% problem z plikami MP4, czy Vegasa Pro 8 idzie z racji wieku gdzieś tanio nabyć?


(Fanboj O) #7

2 propozycje:

1- poszukaj rozwiązania problemu WMM. To nie jest naturalne zachowanie programu. Może da się to rozwiązać.

2- Tylko przycinanie filmu? Normalnie na skali czasu, czy rozkafelkowany na sceny? Jeśli chodzi o najprostsze przycinanie, to niezły jest http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Vi ... 20113.html


(Samurai) #8

A może wypróbował byś http://www.dobreprogramy.pl/Lightworks,Program,Windows,31448.html, od jakiegoś czasu bezpłatny, a posiada duże możliwości, wystarczy się tylko zarejestrować.