Jaki adres IP? ( Asus 320gE)

(maciej1993) #1

Witam mam pytanie posiadam ten już stary acespont ale nie ważne. Mam taki problem nie mogę na nie go wejść wpisuje adres IP taki jaki jaki jest czyli: 192.168.1.1 ale nie działa cały czas loguję mnie do panelu administracyjnego mojego routera mam router a w zasadzie dekoder Horizon UPC i nie wiem Jaki mam wpisać adres IP aby się zalogować do panelu Access pointa?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

(floyd) #2

192.168.1.1 - to jest adres wewnętrzny, a może potrzebny jest adres zewnętrzny.  Problem w tym, że Twoim dostawcą internetu jest UPC i trudno powiedzieć czy wpisanie adresu zewnętrznego który pokaże Ci choćby tutaj:  http://whatismyipaddress.com/ip-lookup da pożądany efekt.

(Longhorn2009) #3

Adres IP zewnętrzny niepotrzebny w tym wypadku. Podłącz się bezpośrednio z AP najlepiej kablowo, wtedy uda się na niego wejść. Problemem jest to, że masz 2 urządzenia o tym samym adresie. 

(maciej1993) #4

No tak najlepiej sprawdzić czy ruter od upc umożliwia zmianę adresu ip 

(Longhorn2009) #5

Prościej zmienić IP samego Access pointa. 

(maciej1993) #6

No tak tylko nie mogę na niego wejść. 

(Longhorn2009) #7

Odłącz horizon, jak mówiłem problem w tym że masz dwa urządzenia z tym samym adresem. 

(maciej1993) #8

Witam już jest ok wystarczyło w panelu sterowania wejść do protokołu TCP/iPV4 i ustawić adres ip manualnie wpisałem 192.168.1.100 i jest ok. Ale mam jeszcze takie pytanie czy konfigurował ktoś ten AP jako ripiter czyli jako wzmacniacz w tym AP?