Jaki Android Box kupić

Problem z zakupami na Dalekim Wschodzie jest taki, że obecnie masz 99% szans na to, że będziesz musiał czekać na paczkę 30-40 dni a potem jeszcze zapłacić 23% VAT i opłaty pocztowe.

i nadal będzie sporo taniej niż w PL.

Moim zdaniem nie za bardzo. Vide:


http://allegro.pl/xiaomi-mi-tv-box-4k-ultra-hdmi-usb-fv-24h-z-pl-eu-i7025753697.html

59,71 EUR + 23% + opłaty (ok 325 zł) vs 329 zł

ps. w garbest wyjdzie jakieś 318 zł: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=4
pps. a w wersji garbest i EU magazyn 305 zł: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=94

Linkujesz mi cenę regularną - a wczesniej pisałem że są kupony i wiem, że bez kłopotu dorwiesz to poniżej 60USD. osobną kwestią są rabaty na Ali, czy cashbacki.
VAT nie jest też takim pewniakiem - jak piszesz - ale każdorazowo go uwzględniam.

Podsumowując - chyba każdy inteligentny potrafi sobie racjonalnie przeliczyć koszt?
Jeśli jesteś ‘zielony’ w kraju środka to porównujesz podane ceny i podejmujesz decyzję.

Linkuję obliczalne i porównywalne konkrety a nie marketingową papkę, o tym, że: ‘gdzieś’, ‘coś’, ‘jakoś’ :wink: Po za tym napisałeś, zacytuję: “sporo taniej” - jeśli znajdziesz gdzieś kupon na 5% rabatu to “sporo taniej” okaże się mieć wartość 15 zł (paczka fajek) :slight_smile:

Różnice są bardzo różne - na ostatnim telefonie już po Vacie w UC, byłem do przodu 700pln względem ceny w PL. Ostatnio gadżet od Xiaomi ~ 50% taniej. Tylko te różnice są dynamiczne, bo dużo osób kupuje w CN, żeby po otrzymaniu sprzedać w PL :wink:

Nie będę się dalej zagłębiał w wątek oszczędności na Mi Boxie, bo go świadomie odrzuciłem (i nie śledziłem) - moich oczekiwań nie spełniał.

Jeśli masz jakiś pomysł na to, jak na Mi boxie oszczędzić 700 zł to się z nami podziel :)))))

ależ błysnąłeś.
Jak wydajesz 200pln to ciesz sie jak oszczędzisz na fajki

Jeśli masz jakiś pomysł jak kupić za 200 zł Mi boxa w wersji international to też się z nami podziel :))

odpowiedni kupon na ali + cashback + odrobina szczęścia (brak vatu) = ~200 - 220pln
i już nie cwaniakuj

Czyli totolotek… I paczka w połowie stycznia. Ale to ja cwaniakuje…

Może być inny sklep i wysyłka tzw “bezvatowa”.
i masz na wagon fajek.
Ale nie będę Cię przekonywał… w końcu dziwnym zbiegiem okoliczności jesteś z Wrocławia, jak oferta z allegro, którą zapodałeś :wink: EOT

Znasz taki? Możesz podać konkret? Owszem, kiedyś kilka takich sklepów było. Niestety, w UE uszczelniono granicę i się skończyło…
ps. Tak, jestem z Wrocka, teoria spiskowa jak tralala, detektywie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Kto by pomyślał, że moje pytanie o zakupy w Chinach zaowocuje małą dobroprogramową dramą :wink: Z mojej strony powiem tak, nie wiem jeszcze co zrobię zapisałem się na facebookową grupę z kuponami na GearBest i ali (mam jakieś fakeowe konto na FB) tylko nie mówcie nikomu :wink: i zobaczymy , prawda jest taka, że nie spieszy mi się z paczką, jak dojdzie na marzec / kwiecień 2018 to wystarczy… co do cen, jest taniej - patrząc nawet po cenach regularnych - X-kom, ponad 429 zł vs $70 z aliexpress = mniej więcej 250 zł, nawet niech doliczą VAT, co wcale nie jest pewne (wysyłka jako prezent itd.) to i tak wychodzi ponad 100 zł taniej niż w Polsce. Póki co jednak czekam na zwrot za tamten niewypał i przestrzegam - omijajcie produkty firmy MXQ bo to wręcz śmieszne. OK, za 200 zł nie spodziewałem się “mercedesa” ale jeśli na tym czymś nie da się spokojnie odpalić YT to już coś nie tak.

P.S zakopcie już ten topór wojenny - idą święta :wink: