Jaki Android Box kupić

Witam

chcę kupić dla przyjaciółki boxa do TV na androidzie, przeznaczenie to oglądanie filmów, głównie tych z internetu na YouTube i przez KODI. Dziewczyna ma TV FullHD więc filmów 4K raczej oglądać nie będzie bo nie ma na czym, na 99% jedyny kontent do oglądania na tym urządzeniu to będzie zawartość online, nie spodziewam się tam odpalania plików MKV czy AVI. Przyjaciółka nie posiada też żadnego soundbara czy kina 5.1, jedyne wyjście audio to głośniki w TV. Pytanie zatem co byście polecali, żeby to działało? Kupiłem jakiś czas temu właśnie dla niej takie coś jak MX-Q PRO 4K takie jak tu: http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-s905x-android-6-0-64bit-smart-4k-i6570645198.html ale tego czegoś nie da się używać, po maksymalnie 2h używania sprzęt się wyłącza i tyle go można poużywać, trzeba odłączyć kabel zasilający i po ponownym podłączeniu znów chwilę podziała i to wszystko na YouTube, odpalenie KODI to zabawa na kilka minut i problem jest jw. Na szczęście odesłałem ten szrot i zgodzili się oddać kasę, więc teraz szukam czegoś co będzie działać a nie tylko wyglądać. Podpowiedzcie coś proszę. Nie podaję budżetu, rozważę każdą propozycję, na pewno nie chciałbym wydać 1000 zł, bliżej mi do 400 ale czekam na Wasze propozycje.

P.S wiem, że chyba @wojtekadams ma duże doświadczenie z takim sprzętem, patrząc po wpisach blogowych, może Ty coś podpowiesz? Zastanawiam się nawet czy nie zaangażować do tego aliexpress, nigdy nic tam nie kupowałem a w sumie nie zależy mi jakoś specjalnie na czasie i tak z Nią będę się widział dopiero za kilka miesięcy, chociaż jeśli w Polsce byłoby coś fajnego do dostania chętne przyjmę i takie propozycje.

Mogę polecić: https://www.dobreprogramy.pl/januszek/Paczka-z-Chin-Xiaomi-MiBox,81153.html

Czy w tym boxie Xiaomi jest slot na kartę pamięci?

Nie ma. Tylko jeden port usb.

Powiedz mi jeszcze - we wpisie napisałeś, że instalowałeś kodi, testowałeś? Działało czy to było na zasadzie - zainstalowało się, odpala, znaczy, że działa. No i jeszcze jedno pytanie, google play jest tam od razu czy trzeba doinstalowywać / zmieniać romy na customowe? Oraz jak tam jest z rootem? jest defaultowo?

Xiaomi Mi Box 4K

test

Używałem KODI do odtwarzania filmów z NAS-a bo działał lepiej niż VLC. Google Play jest od razu (ale musiałem go zaktualizować). Z roota nie korzystałem.

Kupiłem w promocji (11.11) Vorke Z6 - wydaje się mieć jedną z lepszych specyfikacji dostępnych w obecnej chwili. Mnie przekonał interfejs oraz wyświetlacz led. Jest też dostepny soft z rootem.
Obecnie czekam na dostarczenie.

Po pierwsze znajdź coś co jest wspierane - odstaje aktualizacje. Ja aktualnie używam WeTek Hub. Jakbym miał kupować coś teraz brałbym Xiaomi Mi Box dokłądnie tego co @januszek proponuje.

Chińskie boxy też są spoko, ale do czasu kiedy Android jest w miarę świeży. Z takich mogę polecić Zidoo.
Nie brałbym żadnych boxów typu no-name bo nie wiadomo jaki syf w Romie będzie siedział.

Dzięki za odpowiedzi, zdecyduję się na tego mi boxa, marka xiaomi jest dość znana z jakości telefonów i ich aktualizacji więc mam nadzieję, że i tu będzie dobrze, pytanie tylko gdzie kupić? na aliexpress cena to jakieś $70, na GearBest to $57 a w Polsce to cena ponad 400 zł, czyli cenowo najbardziej opłacałoby się kupić w Chinach, obawiam się tylko, że jak dostanę soft po mandaryńsku to nie wiele zrozumiem :wink: Czy wobec tego szukać jakichś wersji global jak to jest przy telefonach Xiaomi? Na szczęście urządzenie i tak trafi najpierw do mnie, więc w razie potrzeby i tak będę mógł wgrać co trzeba ale póki co wiem tylko co nie co teoretycznie, ale w praktyce nie wiem jak ugryźć polonizację tego.

Ja kupiłem na GearBest i mam wgrany czysty Android TV z językiem polskim i wszystkimi jego funkcjami :slight_smile:

Czekaj czekaj , chcesz mi powiedzieć, że na tym boxie xiaomi jest wgrany ten sam rom co na “oficjalnym” android TV i nie jest to coś w stylu MIUI? Czy sam wgrywałeś jakiś port tego? Jeśli oficjalnie jest tam android TV to tym lepiej.

Jest tam oficjalny android TV. Nawet na stronie googla masz wymieniony Mi Box:
https://www.android.com/intl/pl_pl/tv/

@marson1 Polecam sprzedawcę bo kupiłem u niego dwa telefony i wszystko było tak jak napisał w ofercie:
http://allegro.pl/xiaomi-mi-tv-box-4k-ultra-hdmi-usb-fv-24h-z-pl-eu-i7025753697.html

Dzięki, niech mi najpierw oddadzą kasę za tamto coś co kupiłem :wink:

Jeśli chcesz kupić na Gearbest i mieć pewność, że to jest Mi Box z Android TV (oficjalnie wspieranym przez Google) to szukaj w tytule słowa “Official” lub "International Version.

Nigdy nie kupowałem nic na GearBest, jak tam jest z płatnościami? da się tam płacić PayPalem lub czymś “europejskim”? Nie mam Weechata i innych Chińskich wynalazków. Na aliexpress można podobno nawet płacić naszymi Polskimi posrednikami płatności a jak na GearBest to wygląda?

Można PayPalem, można zwyczajnie kartą (tak robię cały czas).
Szukaj kodów rabatowych na grupach FB, bo na to są promocje.

Można płacić PayPalem na Gearbest.

Za stary się chyba na to robię :wink: nie mam FB i szczerze mówiąc nigdy się nie wgłębiałem jak tam się poruszać ale dzięki.