Jaki Android OS dla dzieci?

Witam, mam komputerek w formacie thin mini itx z G3258 + 4GB SODIMM + SSD 120GB. Chcę zrobić z tego pudełko z Androidem (dzieciaki uwielbiają Hearthstone), nie mam wolnej licencji na Winzgrozę (piracić nie będę), Pingwin odpada (strasznie kiepsko działa HS @ Wine i pewnie emulator androida na pingwinie też będzie działał słabo) więc pomyślałem o Androidzie. Na pierwszy ogień poszedł Bliss OS, ale nie działa WiFi (karta wykryta, sieć też, ale się nie łączy), po kablu Ethernet też nie działa. Co możecie polecić ? Phoenix OS ? Prime OS (classic, mainline, standard?)?

Można spróbować pingwin + VirtualBox + jakiś Android x86
ten procek ma jakąś sprzętową wirtualizację VT-x, więc kod wykona się natywnie bez emulacji. Ale kłopot może być z:

  • RAM, bo na Androida zostanie ok. 2GB RAM, może wystarczy
  • z wydajnością grafiki, emulowane karty z VirtualBoxa nie są super wydajne, a nie ma chyba Guest Additions dla Androida.

Ale spróbować można.

Działa tylko trzeba w ustawieniach kliknąć w wifi i włączyć sieć jak w komórce. Za każdym razem jak komputer się uruchomi, bywa że coś lub sam potrafi Wi-Fi wyłączyć i trzeba tak ponownie.

Mam za to inne pytanie :slight_smile:

Jak wygląda bezpieczeństwo systemu?. Miałem zainstalować bankowość internetową ale apka ostrzegła mnie że posiadam wersję androida nie z oryginalnej zatwierdzonej dystrybucji i może mieć to wpływ na bezpieczeństwo danych czy na pewno się na to zgadzam. To mnie powstrzymało przed bankowością internetową ale idąc dalej przecież sama aktywacja konta gogle powoduje synchronizację różnych haseł i dostępów które w systemie potem zostają, czy dane te nie są w jakiś sposób wykradane, jak to jest z tym bezpieczeństwem w Bliss OS?.